AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

W SP 9 nauczyciele poznawali nowe technologie

Nauka

Nauczyciele SP 9 zakończyli szkolenia dotyczące efektywniejszego wykorzystania nowych technologii i metod nauczania w edukacji cyfrowej.

REKLAMA

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim jako pierwsza w mieście zakończyła projekt edukacji cyfrowej „Lekcja: Enter”. To druga edycja projektu Fundacji Orange, , Fundacji  Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutu Spraw Publicznych  polegającego na cyklu bezpłatnych szkoleń dotyczących lepszego wykorzystania nowych technologii i metod nauczania w edukacji cyfrowej dzieci i młodzieży. Celem przedsięwzięcia jest rozwój kompetencji cyfrowych w polskich szkołach. W ramach tej inicjatywy w szkoleniach bierze udział ponad 75 tys. nauczycieli, którzy dowiedzą się, jak w większym stopniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w codziennej pracy z uczniami, jak sprawić, by lekcje były bardziej atrakcyjne i kreatywne.

Udział w tym projekcie był dla nauczycieli SP 9 odpowiedzią  na zmieniającą się rzeczywistość szkolną spowodowaną koniecznością wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Nauczyciele przez ponad 40 godzin brali udział w różnych ścieżkach szkoleniowych przeznaczonych dla: nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, artystycznych. Placówkę do udziału w projekcie zgłosiła  Justyna Uciechowska, dyrektor szkoły. 

- W czasie całego cyklu szkoleń kadra pedagogiczna naszej szkoły dowiedziała się , jak zmienić sposób prowadzenia zajęć, by lekcja jeszcze bardziej angażowała uczniów rozwijała umiejętności krytycznego i twórczego myślenia oraz uczyła pracy w zespole.  Dzięki szkoleniom w ramach projektu nauczyciele z ostrowskiej dziewiątki już wiedzą,  w jaki sposób można pozwolić uczniom zdobywać wiedze drogą własnych doświadczeń i poszukiwań, z pomocą ogólnodostępnych  narzędzi cyfrowych, programów i aplikacji- mówi dyrektor Justyna Uciechowska .       
Zdobyte przez nauczycieli umiejętności zostały wykorzystane w praktyce. W szkole zostały przeprowadzone tzw. lekcje otwarte obserwowane przez panią dyrektor w klasach 1-8. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, poznając nowe narzędzia i metody uczenia się. Dzieci po zakończonych zajęciach wyrażały swoje pozytywne opinie na temat lekcji.

Dzięki udziałowi w szkoleniu „Lekcja: Enter!” nauczyciele SP 9 częściej sięgają do aplikacji oraz portali (także e-podręczniki) i wykorzystują je na lekcjach, jednocześnie stosując aktywizujące metody nauczania, co podnosi jakość kształcenia oferowaną przez szkołę. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni!

 

Inf. Martyna Kupczyk-Kubacka, Wioleta Oscenda /SP 9/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA