AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Wyjątkowy trening młodych szczypiornistów z SP 9

Piłka ręczna

W niedzielę 30 maja 2021 roku o godzinie 20.00 w Hali Winiary Arena w Kaliszu rozgrywany był Finał Pucharu Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Wcześniej grupa 25 chłopców oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką nauczycieli-trenerów Filipa Orleańskiego i Macieja Staszaka, miała okazje wziąć udział w zajęciach sportowych na tym obiekcie.

REKLAMA

Uczniowie od kilku lat realizują  program Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej na podstawie trójstronnego porozumienia pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Urzędem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Szkoła Podstawową Nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas ćwiczeń cennych wskazówek udzielali utytułowani byli reprezentanci Polski, medaliści Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Sławomir Szmal i Bartosz Jurecki.

We wspólnym zdjęciu wzięli także udział aktualni kadrowicze Tomasz Gębala rozgrywający Łomża Vive Kielce oraz Maciej Pilitowski zawodnik superligowego zespołu MKS Energa Kalisz.

Dla młodych adeptów piłki ręcznej możliwość treningu i spotkania z gwiazdami piłki ręcznej była olbrzymim przeżyciem. Należy mieć nadzieję, że będzie dodatkową motywacją do pracy nad podnoszeniem umiejętności sportowych.

Fragmenty tego wydarzenia były prezentowane na antenie TVP2 w ramach niedzielnego programu Pytanie na śniadanie, jako wprowadzenie do wieczornego spotkania finalistów Pucharu Polski Łomży Vive Kielce i SPR Azoty Tarnów transmitowanego na antenie TVP Sport.

Inf. Paweł Staszak

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA