AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrów łapie deszcz, edycja II

Miasto

Już 11 czerwca rusza kolejna edycja programu “Ostrów łapie deszcz”. To projekt wsparcia mieszkańców, którzy chcą zbierać i wykorzystywać wodę opadową. W tym roku na ten cel Miasto przeznacza 90 tys. złotych. Ostrowianie mogą liczyć nawet na 2 tys. złotych dofinansowania.

REKLAMA

- Kontynuujemy program dofinansowania dla “łapaczy deszczu”. Pilotażowa edycja dobrze się przyjęła i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku przeznaczamy na projekt 90 tys. złotych, czyli o 20 tys. złotych więcej niż przed rokiem. Ostrowianie, którzy chcą oszczędzać wodę i pieniądze mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w ramach programu w terminie od 11 czerwca do 1 lipca. Nowością, w tegorocznej odsłonie jest udzielanie dotacja na zbiorniki nie tylko przy budynkach mieszkalnych, ale i przy budynkach towarzyszących np. garażu, budynku gospodarczym  - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W 2020 roku w  Ostrowie Wielkopolsko wprowadzono pilotażowy program “Ostrów łapie deszcz”. W budżecie zarezerwowano na projekt 70 tys. złotych. Liczba złożonych wniosków przeszła jednak wszelkie oczekiwania i wskazała spore zainteresowanie dofinansowaniem. W 2020 roku do urzędu wpłynęło 312 wniosków na łączną kwotę 284 000 złotych! Pozytywnie rozpatrzono 72 z nich.

W drugiej edycji programu na dofinansowania dla “łapaczy deszczu” przewidziano 90 tys. złotych. Nowością, w tegorocznej odsłonie jest udzielanie dotacja na zbiornik przy budynkach mieszkalnych i towarzyszących np. garaż, budynek gospodarczy. By ubiegać się o dofinansowanie wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego.

- Programem “Ostrów łapie deszcz” chcemy zachęcać mieszkańców do efektywnego gospodarowania wodą opadową. Dotacja w zależności od instalacji będzie wynosić od 500 złotych do 2 000 złotych na każdą instalację - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na dofinansowanie w wysokości 500 złotych może liczyć mieszkaniec, który na swojej posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów, 1000 złotych - jeśli zbiornik będzie mieć powyżej 500 litrów. Natomiast 2 000 złotych to propozycja dla tych ostrowian, którzy zdecydują się na montaż nowego zbiornika podziemnego.

Dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel finansowanych z innych bezzwrotnych źródeł. Wsparcie może być udzielone wyłącznie na dofinansowanie kosztów koniecznych do realizacji zadania - kosztów zakupu i montaży elementów wchodzących w skład systemu deszczowego. Nie można jej jednak wykorzystać do opracowania dokumentacji, pokrycia kosztów remontu istniejącego systemu, a także zakupu i montażu rynien i rur spustowych.

W piątek, 11 czerwca, wystartuje nabór wniosków o udzielenie dotacji, który potrwa do 4 lipca 2021 roku (włącznie). O dofinansowanie mogą ubiegać się:

1. Podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a) osoby fizyczne,

b) wspólnoty mieszkaniowe,

c) osoby prawne,

d) przedsiębiorcy;

2. Jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać:

a) w wersji papierowej w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

b) w wersji papierowej na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski);

c) w formie dokumentu elektronicznego przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu (ePUAP: /MiastoOstrowWielkopolski/skrytka).

Za datę złożenia wniosku uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (http://umostrow.pl/) oraz ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA