AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Zwyciężyli "zgodnie z planem"

Żużel

60:30 żużlowcy Arged Malesy pokonali na Stadionie Miejskim Unię Tarnów inkasując 3 punkty meczowe.

REKLAMA

Ponidziałkowy pojedynek ostrowianie wygrali zodnie z planem, choć gościom nie sprzyjało szczęście - na pierwszym wyścigu udział w zawodach zakończył Ernest Koza, a w dalszej części po faulu Jakuba Poczty niezdolnym do dalszej jazdy okazał się Oskar Bober. Fakty te miały z pewnością wpływ na wynik końcowy, jednak nawet bez tego gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym.

Trener Mariusz Staszewski dał tym razem szansę jazdy również Danielowi Kaczmarkowi, który z bonusami uzbierał tyle samo punktów co Nikolai Klindt. Najlepiej punktowali dla Arged Malesy Walasek i Gapiński, a po wpadce w pierszym starcie, w kolejnych bezbłędny był Oliver Berntzon.

Tradycyjnie już "swoje" punkty zdobył Sebastian Szostak. Waleczność pokazał Jakub Poczta, choć we wspomnianej konfrontacji z Oskarem Boberem wyraźnie przeszarżował i z pewnością w kolejnych zawodach młody ostrowianin musi więcej uwagi zawracać na kości swoich rywali.

Zdobyte 3 punkty pozwoliły ostrowianom utrzymać 2. miejsce, choć niewątpliwie dużo wyżej poprzeczka zostanie zawieszona w najbliższym meczu - już w piątek Arged Malesa rywalizować będzie w Łodzi z tamtejszym Orłem.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Unia Tarnów 60:30

Arged Malesa Ostrów
9. Nicolai Klindt - 6+1 (3,2*,-,1,-)
10. Tomasz Gapiński - 10 (1,3,3,-,3)
11. Daniel Kaczmarek - 5+2 (2*,1,2*,-)
12. Grzegorz Walasek - 12 (3,3,3,3,-)
13. Oliver Berntzon - 9 (0,-,3,3,3)
14. Jakub Poczta - 4 (1,3,0,w)
15. Sebastian Szostak - 8+1 (3,0,3,2*)
16. Patrick Hansen - 6+2 (2,2*,2*,w)

Unia Tarnów
1. Ernest Koza - 0 (u/-,-,-,-,-)
2. Artur Mroczka - 4 (2,1,0,0,-,1)
3. Rohan Tungate - 4 (1,0,2,1,0,-)
4. Oskar Bober - 7+1 (2,2,1*,2,-)
5. Niels Kristian Iversen - 9+1 (1*,3,1,1,1,2)
6. Przemysław Konieczny - 4 (2,d,w,1,1)
7. Dawid Rempała - 0 (w,-,-)
8. Piotr Świercz - 2 (0,2,0)

Bieg po biegu:
1. Klindt, Kaczmarek, Tungate, Koza - 5:1 - (5:1)
2. Szostak, Konieczny, Poczta, Rempała (w/u) - 4:2 - (9:3)
3. Walasek, Mroczka, Iversen, Berntzon - 3:3 - (12:6)
4. Poczta, Bober, Gapiński, Konieczny (d4) - 4:2 - (16:8)
5. Walasek, Bober, Kaczmarek, Tungate - 4:2 - (20:10)
6. Iversen, Hansen, Mroczka, Szostak - 2:4 - (22:14)
7. Gapiński, Klindt, Iversen, Świercz - 5:1 - (27:15)
8. Berntzon, Tungate, Bober, Poczta - 3:3 - (30:18)
9. Gapiński, Hansen, Tungate, Mroczka - 5:1 - (35:19)
10. Walasek, Kaczmarek, Iversen, Konieczny (w/2ost) - 5:1 - (40:20)
11. Walasek, Bober, Klindt, Mroczka - 4:2 - (44:22)
12. Szostak, Świercz, Konieczny, Poczta (w/su) - 3:3 - (47:25)
13. Berntzon, Hansen, Iversen, Tungate - 5:1 - (52:26)
14. Berntzon, Szostak, Mroczka, Świercz - 5:1 - (57:27)
15. Gapiński, Iversen, Konieczny, Hansen (w/2ost) - 3:3 - (60:30)

Fot. Anna Kłopocka /TŻ Ostrovia/

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA