AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Zwolnieni z Teorii” z iBooks-em

Nauka

Grupa licealistów z I LO w ramach platformy „Zwolnieni z Teorii” stworzyła projekt „iBooks” mający zachęcić młodych ludzi i nie tylko, by częściej sięgali po książki.

REKLAMA

Projekt „Zwolnieni z Teorii” powstał jako odpowiedź na brak u młodych ludzi, wchodzących na rynek pracy, praktycznych kompetencji, co utrudnia im znalezienie pierwszego zatrudnienia. W badaniach pracodawcy wskazują, że brakującymi, a pożądanymi umiejętnościami są m.in. praca w zespole czy skuteczna komunikacja. Podczas udziału w programie uczestnicy mają za zadanie trenować te umiejętności, robiąc w rzeczywistości swój projekt społeczny. Jednocześnie, ucząc się dla siebie w praktyce, uczestnicy działają na rzecz innych

W I LO grupa w składzie: Agata Sampir, Gabrysia Sójka, Jan Szydłowski, Karol Kasperek i Piotr Rak postanowiła uruchomić projekt „iBooks”, którego tematem są e-book’i i książki.

Jak sami tłumaczą – z badań przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat wynika, że coraz mniej Polaków interesuje się czytaniem.

- Zauważyliśmy też, że książki wśród naszych rówieśników stały się w pewien sposób „niemodne”. Przez to uznaliśmy, że warto coś z tym zrobić, zmienić perspektywę postrzegania czytania przez młodzież, bo przecież czytanie przynosi nam mnóstwo korzyści – mówią uczniowie zaangażowani w projekt. – Jest to perfekcyjny sposób rozwóju osobistego, pobudzenia naszych szarych komórek, odstresowania się i wiele więcej plusów, o których opowiadamy na naszych profilach!

Młodzi ostrowianie chcą też pokazać dobre strony korzystania z czytników e-book i złamać niektóre stereotypy z nimi związane. Jak mówią – ta forma czytelnictwa zazwyczaj jest bardziej atrakcyjna dla młodych ludzi, wygodna i niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno te ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Projekt iBooks realizowany jest już od kilku miesięcy. Licealiści prowadzą stronę na facebook'u (iBooks), a także instagrama (ibookspl).

- Na naszych profilach społecznościowych można znaleźć recenzje książek dostępnych też w formacie e-book'ów. Wiemy, że każdy lubi coś innego, dlatego staramy się o to, aby polecane przez nas lektury były ciekawe i różnorodne – podkreślają autorzy projektu.

Ale na tym nie koniec. W ramach rozwoju projektu uczniowie rozpoczęli współpracę z Biblioteką Publiczną im. Stefana Rowińskiego, co pozwoli poszerzyć im wachlarz prezentowanych pozycji, ale również ma zachęcić nowych czytelników by odwiedzili ostrowską bibliotekę.

- Nie chemy zatrzymywać się w miejscu i mamy nadzieję, że pomysłów nam nie zabraknie – mówią licealiści – dlatego zachęcamy wszystkich do śledzenia naszych social mediów! Wierzymy, że realizując ten projekt na nowo pobudzimy pasję czytania wśród nastolatków!

Instagram: @ibookspolska

Facebook: iBooks

mail: ibookspl@gmail.com

Inf. Gabriela Sójka, Agata Sampir

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA