AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Sztuka z natury- nowe wydawnictwo artystyczne

Rozrywka i kultura

To już czwarta teczka wydana przez Powiat Ostrowski zawierająca grafiki ostrowskich artystów. Tym razem autorkami są Krystyna Piotrowska, Halina Szczepańska, Barbara Zabłocka, Karolina Treska.

REKLAMA

Wspólnym motywem prac jest natura, a każda z artystek przeniosła na płótno lub papier w charakterystyczny dla swojego warsztatu sposób to, co według niej w przyrodzie najciekawsze. Powstał wyjątkowy katalog 12 obrazów różniących się nie tylko pod względem techniki, sposobu wyrazu, ale także barw. W teczce można znaleźć m.in.: kwiat -ciemierniki, maki, lilie, magnolie czy krajobraz we mgle lub kolorowe pejzaże wyobraźni. Projekt graficzny i opracowanie całości przygotował Piotr Łopatka.

zdjecie

Tak powstał ciekawy i różnorodny zbiór prac, a dla nas, dla Powiatu Ostrowskiego jest to materiał promocyjny, którym chcemy się dzielić z innymi- powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Natura mnie inspiruje. Malując kwiaty chcę zatrzymać ich ulotne piękno- powiedziała Krystyna Piotrowska.

Niezwykłe kolory kwiatów od lat mnie bardzo inspirują, dają szerokie pole do malarskich działań. Obecnie łączę je z malarstwem nowoczesnym- powiedziała Halina Szczepańska.

Jeżdżąc pociągiem zawsze najważniejsze było dla mnie to, co za oknem. Tak powstał pierwszy cykl obrazów „Widziane z okien pociągów”, i w ten o to prosty sposób pejzaż zajął ważne miejsce w mojej twórczości- powiedziała Barbara Zabłocka.

- Natura jest niezmiennie tym, co daje mi impuls do tworzenia. Obserwuję ją i naśladuję, choć przetwarzam, filtruję swoja wyobraźnią. Natchnieniem są także zastane sytuacje. Lubię jednak wkraczać w świat nadrealny, świat marzeń, który jest miejscem ucieczki z tego, co siwe i zabrudzone nieznośna czasem realnością- powiedziała Karolina Treska.

Teczka „Sztuka z natury” wydana została z serii „Powiat Ostrowski mecenatem kultury i sztuki”. Spotkanie z autorkami odbyło się 28 maja 2021 r.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA