AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Grand Prix Komeda: odsłaniamy pierwsze karty

Rozrywka i kultura

22-28 sierpnia 2021: to termin Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Tegoroczna edycja jest jubileuszowa, bo festiwalowi właśnie wybija 10. rok funkcjonowania. Organizatorzy szykują więc dla kinomanów sporo niespodzianek.

REKLAMA

Organizacja tegorocznej edycji stała pod dużym znakiem zapytania. W minionym roku, festiwal zamiast w czerwcu, odbył się w listopadzie, w wersji on-line. Powodem takich zawirowań była pandemia koronawirusa. I to ona sprawiła, że i w tym roku festiwal zorganizowano w innym, niż zwyczajowo czerwcowym terminie.

– Ten festiwal jest świętem ludzi filmu, muzyki i przede wszystkim widzów. Zatem idąc w ślad za obecną sytuacją umożliwiająca kinomanom i melomanom uczestnictwo w wydarzeniach, projekcjach filmów, spotkaniach autorskich, koncertach, wystawach i warsztatach postanowiliśmy zorganizować jubileuszową edycją Grand Prix Komeda w tradycyjnej formie. A korzystając z faktu, że festiwal odbędzie się latem, działań w plenerze też nie zabraknie. Liczymy, że spotkają się z nami Państwo i w salach, i w otwartej przestrzeni – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem festiwalu.

22-28 sierpnia to termin tegorocznej edycji. Wyjątkowej, bo jubileuszowej. W tym roku bowiem Grand Prix Komeda odbywa się po raz dziesiąty. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku. Przez te lata festiwal zmieniał się, ale niezmiennie jego patronem muzycznym jest Krzysztof Komeda. Ten bowiem światowej sławy jazzman młodość spędził w Ostrowie Wielkopolskim. Od drugiej edycji składową i bardzo ważną częścią festiwalu jest konkurs na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Grand Prix Komeda rozstrzygany jest na zakończenie wydarzenia i honoruje kompozytorów muzyki filmowej. W 2018 roku po raz pierwszy została przyznana Nagroda za Całokształt Twórczości, która od tego czasu wręczana jest rokrocznie. Także w 2018 roku też festiwal zyskał dyrektora artystycznego – Łukasza Maciejewskiego, który odpowiada za program wydarzenia.

- Komeda kojarzył mi się z wieloma sprawami, przede wszystkim z muzyką oczywiście, ale od kilku lat na pierwszym miejscu wśród tych skojarzeń jest Ostrów Wielkopolski i Grand Prix Komeda. To niezwykłe wyzwanie jest dla mnie radością i inspiracją. W Ostrowie spełnia się bowiem rokrocznie ideał święta muzyki filmowej i artystów filmu, który jest rozmową, spotkaniem, wspólnym słuchaniem: muzyki i siebie. Zrobimy wszystko, żeby również w tym roku nie zawieźć Państwa. Cieszymy się na sierpniowe spotkanie. – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.

Tegoroczna edycja będzie obfitować w wydarzenia. Organizatorzy ponownie zaproszą do Ostrowa ludzi kina, odbędą się wyjątkowe koncerty, zobaczymy bardzo dobre i starannie wyselekcjonowane filmy. Nie zabraknie też wydarzeń około festiwalowych. Wszystko jednak z zachowaniem rygorów sanitarnych, jakże ważnych w dobie pandemii. Szczegóły już wkrótce.

Organizatorem Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim jest Ostrowskie Centrum Kultury. Wydarzenia festiwalowe będą mieć miejsce w salach OCK, Forum Synagoga oraz w plenerze.

Inf. Jagoda Kaszuba
Galeria PIK & Centrum Informacji Kulturalnej

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA