AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Innowacyjne kursy i nowy sprzęt z UE w ZST-e

Nauka

Powiat Ostrowski realizuje m.in. w Zespole Szkół Transporotowo-Elektrycznych CKU projekt pn. ,,Be INN – kształcenie zawodowe w powiecie ostrowskim oparte o innowacje’’. W jego ramach ZSTE CKU został doposażony w nowoczesny sprzęt pozwalający na podniesienie kwalifikacji i umiejętności uczniów w ramach realizowanych dla nich innowacyjnych kursów i szkoleń.

REKLAMA

W ramach realizowanego od połowy 2020 roku projektu unijnego ,,Be INN – kształcenie zawodowe w powiecie ostrowskim oparte o innowacje’’ ZSTE CKU została doposażona w:

- stanowiska symulacyjno-demonstracyjnym do dydaktyki napędu hybrydowego i elektrycznego z oprogramowaniem, blok energoelektroniki napędu auta hybrydowego oraz model silnika hybrydowego,

- urządzenie chłodnicze typu split , w którym czynnikiem chłodniczym jest CO2 - R744,

- urządzenie diagnostyczne i oprogramowanie do komputerowej diagnostyki samochodów,

- przecinarkę plazmową CNC,

- 10 laptopów inżynierskich oraz projektor.

Powyższe wyposażenie znacząco podniosło standard nauczania i wzmocniło potencjał techniczny szkoły. Uczniowie mieli już okazję z niego skorzystać biorąc od marca bieżącego roku udział w kursach i szkoleniach m.in. z zakresu m.in. z zakresu: elektromobilności (pojazdy hybrydowe i elektryczne), autotroniki, sterowanego numerycznie cięcia plazmowego i gazowego, komputerowego projektowania i symulacji procesów spawalniczych, eksploatacji i serwisowania układów chłodniczych oraz tzw. f-gazów.

Od połowy 2020 roku, czyli od wdrożenia projektu do chwili obecnej przeszkolonych zostało 40 uczniów. Ponadto wsparciem objęci zostali również nauczyciele kształcenia zawodowego w ZSTE CKU. Już 11 nauczycieli poszerzyło swoje kwalifikacje w powyższych zakresach biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach realizowanych przez certyfikowane jednostki szkoleniowe.

Projekt ma charakter kompleksowy, dlatego oprócz zdobycia wiedzy uczniowie będą mogli wykorzystać ją w praktyce podczas płatnych staży zawodowych realizowanych u wybranych przez nich pracodawców. Z tej formy wsparcia skorzysta aż 73 uczniów ZSTE CKU.

Dotychczas przekazane wsparcie w projekcie na rzecz ZSTE CKU wyniosło blisko 360 tyś złotych. Całkowita wartość projektu to 1 842 418,26 zł, z czego 90% zostało pozyskane przez Powiat Ostrowski w formie dotacji. Realizacja projektu potrwa do 31 sierpnia 2022 roku.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020.

 

Inf. Biuro Promocji i Relacji Społecznych Starostwa Powiatowego

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA