AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Sportowi pasjonaci

Na Sygnale

Bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie, funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, udanie łączą służbę ze swoją pasją, jaką jest piłka ręczna. Jednak w ich przypadku znane porzekadło: „nie samą pracą człowiek żyje” nabiera nowego znaczenia.

REKLAMA

Starszy z braci, plut. Paweł Dutkiewicz w służbie jest od 2012r. Młodszy, plut. Krzysztof Dutkiewicz do formacji Służby Więziennej dołączył dwa lata później. Od samego początku są funkcjonariuszami działu ochrony, więc niejednokrotnie współpracują ze sobą nie tylko na boisku czy w życiu codziennym, ale także podczas wykonywania czynności służbowych. W Służbie Więziennej dali poznać się z dobrej strony, biorąc czynny udział w wielu zorganizowanych inicjatywach Aresztu Śledczego i NSZZFiPW. Obaj zostali uhonorowani odznaką „Semper Paratus”.

Obaj przygodę z piłką ręczną rozpoczęli w wieku 10 lat, w ówczesnej Szkole Podstawowej numer 3 przy ulicy Waryńskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwszym trenerem obu braci był znany w świecie szczypiorniaka Eugeniusz Lijewski - ojciec utytułowanych Krzysztofa i Marcina. Paweł w piłkę ręczną gra już 24 lata, Krzysztof robi to 22 lata. Ich sportowa droga niejednokrotnie się rozchodziła, obecnie od ponad sześciu lat grają razem.

Rok 2018 szczególnie zapisał się w pamięci lokalnej społeczności Gorzyc Wielkich - rodzinnej miejscowości braci Dutkiewiczów. 3 lata temu, w lutym, narodził się pomysł utworzenia własnego klubu. Wraz z innymi funkcjonariuszami ostrowskiego aresztu, plany przeszły do realizacji i tak powstał nowy klub: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Szczypiorniak” Gorzyce Wielkie. Zespół zrzesza wielu utytułowanych zawodników z regionu, którzy nie potrafią żyć bez piłki ręcznej i hobbystycznie dalej bawią się tą jakże wymagającą dyscypliną. Wartym odnotowania jest fakt, że w dwa lata klub wywalczył dwa awanse do wyższej klasy rozgrywkowej, by w obecnie zakończonym sezonie 2020/2021 grać na zapleczu Superligi.

Bracia jako założyciele pełnią w klubie wymagające funkcje. Paweł Dutkiewicz jest grającym trenerem, a Krzysztof Dutkiewicz nie dość, że jest czynnym zawodnikiem, to jeszcze pełni funkcję prezesa klubu - a to jest już zdecydowanie rzadkość w sportowym świecie.

Braciom życzymy powodzenia w życiu prywatnym, służbowym, a przede wszystkim wytrwałości w kontynuowaniu swojej pasji!

 

Inf. por. Michał Łuczkanin

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA