AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Rybnik zdobyty, Ostrów liderem!

Żużel

Żużlowcy Arged Malesy sprawili sporą niespodziankę pokonując w Rybniku faworyzowany ROW 51:39. Zwycięstwo to dało ostrowianom awans na 1. miejsce w tabeli eWinner 1. Ligi Żużlowej.

REKLAMA

Ostrowianie już w pierwszym wyścigu pokazali, że czują się mocni na rybnickim torze – Walasek z Klindtem przywieźli podwójną wygraną, a w kolejnych dwóch biegach wygrane 4:2 sprawiły, że Arged Malesa odskoczyła rywalom na 8 punktów (5:13).

Rune Holta w pierwszej fazie meczu jako jedyny z gospodarzy starał się powstrzymywać „ostrowską nawałnicę”, która nawiedziła Rybnik – popularny „Rysiek” w biegach 4-7 trzykrotnie wyjeżdżał na tor zdobywając w sumie 8 punktów co stanowiło połowę dorobku ROW-u po wyścigu 7. (16:26).

Druga część zawodów była bardziej wyrównana, ale team Mariusza Staszewskiego kontrolował wynik nie pozostawiając złudzeń co do losów meczu. Przed biegami nominowanymi mieliśmy wynik 34:44 i jedyną niewiadomą pozostały rozmiary zwycięstwa Arged Malesy. 5:1 Hansena z Walaskiem w wyścigu 14 było przysłowiową „wisienką na torcie” i choć Gapiński z Berntzonem przegrali 2:4 w biegu 15, to wygrana 51:39 jest tyleż okazała co zaskakująca.

Zwycięstwo pozwoliło ostrowianom objąć fotel lidera eWinner 1. Ligi Żużlowej, a już za tydzień czeka nas ekscytujący pojedynek w Krośnie, który może zadecydować o układzie miejsc na podium po fazie zasadniczej sezonu.

ROW Rybnik – Arged Malesa Ostrów 39:51

Arged Malesa Ostrów

1. Nicolai Klindt - 5+3 (2*,2*,d,1*,-)
2. Daniel Kaczmarek - ns
3. Grzegorz Walasek - 10+2 (3,3,1,1*,2*)
4. Tomasz Gapiński - 10 (2,1,3,2,2)
5. Oliver Berntzon - 9 (3,2,2,2,0)
6. Sebastian Szostak - 3 (3,0,0)
7. Jakub Poczta - 2+1 (1,0,1*)
8. Patrick Hansen - 12 (1,3,3,2,3)

ROW Rybnik
9. Kacper Gomólski - 2 (0,1,1,-,0)
10. Rune Holta - 16 (3,2,3,2,3,3)
11. Siergiej Łogaczow - 11 (1,0,3,3,3,1)
12. Wiktor Trofimow jr - 1 (0,-,1,0)
13. Michael Jepsen Jensen - 6 (2,1,2,0,1)
14. Kacper Tkocz - 0 (0,-,0)
15. Mateusz Tudzież - 3 (2,1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Walasek, Klindt, Łogaczow, Gomólski - 1:5 - (1:5)
2. Szostak, Tudzież, Poczta, Tkocz - 2:4 - (3:9)
3. Berntzon, Jepsen Jensen, Hansen, Trofimow jr - 2:4 - (5:13)
4. Holta, Gapiński, Tudzież, Szostak - 4:2 - (9:15)
5. Walasek, Holta, Gapiński, Łogaczow - 2:4 - (11:19)
6. Hansen, Klindt, Jepsen Jensen, Tudzież - 1:5 - (12:24)
7. Holta, Berntzon, Gomólski, Poczta - 4:2 - (16:26)
8. Gapiński, Jepsen Jensen, Walasek, Tkocz - 2:4 - (18:30)
9. Hansen, Holta, Gomólski, Klindt (d) - 3:3 - (21:33)
10. Łogaczow, Berntzon, Trofimow jr, Szostak - 4:2 - (25:35)
11. Łogaczow, Gapiński, Klindt, Trofimow jr - 3:3 - (28:38)
12. Łogaczow, Hansen, Poczta, Tudzież - 3:3 - (31:41)
13. Holta, Berntzon, Walasek, Jepsen Jensen - 3:3 - (34:44)
14. Hansen, Walasek, Jepsen Jensen, Gomólski - 1:5 - (35:49)
15. Holta, Gapiński, Łogaczow, Berntzon - 4:2 - (39:51)

Fot. Anna Kłopocka /TŻ Ostrovia/

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA