AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Tour de Konstytucja – przystanek Ostrów

Miasto

Ostrów Wielkopolski znalazł się na mapie niecodziennego zdarzenia jakim jest „Tour de Konstytucja” – podróż po Polsce zwoju Konstytucji RP w towarzystwie osób związanych z obywatelskimi inicjatywami na rzecz demokracji.

REKLAMA

W czwartek 1 lipca Amfiteatr Miejski w Ostrowie Wielkopolskim stał się przystankiem Tour de Konstytucja PL – obywatelskiej inicjatywy realizowanej pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, mającej na celu aktywizację lokalnych ruchów obywatelskich w działaniach na rzecz demokracji. Gospodarzem ostrowskiego etapu była obywatelska grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”, a spotkanie prowadził Jerzy Wójcicki.

W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa ostrowian, którzy mieli okazję wysłuchać wystąpień ciekawych gości, wśród których znaleźli się m.in. profesor prawa Zdzisław Kędzia, konstytucjonalista dr Antoni Rost, mecenas Michał Wawrykiewicz, sędzia Igor Tuleya, czy prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara.

Honorowy patron wydarzenia profesor Adam Bodnar skierował do uczestników ostrowskiego spotkania przesłanie, w którym pozdrowił mieszkańców naszego miasta i podziękował organizatorom i przybyłym gościom. Przeprosił też za niemożność osobistego uczestnictwa w ostrowskim przystanku touru, obiecując odwiedzić Ostrów przy najbliższej okazji.

Jak podkreślił pomysłodawca i główny organizator touru Robert Hojda – jest to inicjatywa obywatelska i apolityczna, mająca uświadomić wszystkim obywatelom, że Konstytucja RP jest dokumentem chroniącym ich prawa i że jak się wyraził „każdy może czuć się z nią bezpiecznie”.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, a następnie wszyscy jego uczestnicy mieli okazję złożyć swój podpis na rewersie specjalnego egzemplarza Konstytucji wykonanego w formie zwoju.

Tour de Konstytucja rozpoczął się 4 czerwca w Radomiu. W sumie objąć ma przynajmniej 90 polskich miast, choć ich lista nie jest jeszcze zamknięta.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA