AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Potańcówka w "Starej Oborze"

Gm. Raszków

W ramach zadania pn. "Gramy, śpiewamy i tańczymy na ludowo" w niedzielę 27 czerwca w Skrzebowej odbyła się ludowa potańcówka a także koncerty zespołów muzyki tradycyjnej.

REKLAMA

Najpierw w ramach "Swojskich Spotkań z Folklorem" szerokiej publiczności zaprezentowały się dwa zespoły promujące tradycje dudziarskie: orkiestra "Częstochowa Pipes & Drums" grająca na dudach szkockich oraz "Skład niearchaiczny" z Beskidu Żywieckiego.

Wieczorem w "Starej Oborze" odbyła się potańcówka "na ludowo", podczas której można było najpierw zabawić się w takt utworów góralskich wykonywanych przez "Skład niearchaiczny". W dalszej części wydarzenia wielkopolskie wiwaty, chodzone i walcerki zagrała Kapela Adama Kaisera z Przyprostyni k. Zbąszynia.

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa ma na celu podtrzymywanie i promowanie tradycji ludowych południowej Wielkopolski poprzez działania na rzecz ocalenia ginącej muzyki i folkloru. Jest też zachętą dla mieszkańców naszych miejscowości i okolic do sięgnięcia do korzeni i tradycji przodków oraz krokiem do utożsamiania się z regionem. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA