AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

38. Konfrontacje Chopinowskie

Rozrywka i kultura

W wakacyjny czas Stowarzyszenie „Wielkopolskie Centrum Chopinowskie – Antonin” w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na 38. Konfrontacje Chopinowskie, które odbędą się w Pałacu Myśliwskim w Antoninie, w niedziele 11 i 18 lipca 2021, o godz. 19:00.

REKLAMA

11 lipca 2021, godz.19:00

 

Kinga Kubiak - flecistka, urodzona w 1999 roku w Kaliszu. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie mgr Anny Wysoczyńskiej.

            Tegoroczna absolwentka studiów I stopnia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Jerzego Mrozika. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich kształcąc się pod okiem wybitnych flecistów takich jak: Matvey Denim, Aldo Baerten, Agata Igras, Daniel Rybicki i Berten D’Hollander.

            W latach szkolnych była laureatką wielu konkursów kameralnych występując w duecie z akordeonistą - Krzysztofem Bondarem. Podczas trwania studiów uczestniczyła we wielu projektach orkiestrowych, m.in. w Jubileuszowym Koncercie Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki, prapremierowym po 180 latach wykonaniu opery „Kłótnia o zakład” z muzyką Karola Lipińskiego oraz licznych festiwalach kompozytorskich.

            W 2019 współpracowała przy nagraniu płyty Tomasza Radziszewskiego „Guitar Portrait”. W 2020 brała udział jako muzyk w orkiestrze festiwalowej 58. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego.

 

Maurycy Huf urodzony w 1992 roku w Dzierżoniowie. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie dr Bogusławy Porębskiej.

Jako uczeń, brał udział w licznych konkursach krajowych, m.in. był finalistą prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Makroregionalnego w Warszawie.

            Z wyróżnieniem ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr. hab. Michała Szczepańskiego. Brał udział w krajowych i międzynarodowych kursach mistrzowskich doskonaląc swe umiejętności pod okiem m.in.: prof. Włodzimierza Obidowicza, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Michaila Markova.

            Jako solista występował na wielu studenckich festiwalach pianistycznych. W 2015 wziął udział w koncercie Trampolina Młodych będącym częścią Międzynarodowego Festiwalu Klarnetowego „Clarimania”. Od 2015 regularnie występuje jako solista i kameralista w cyklu koncertów pod nazwą „Dolnośląskie Salony Muzyczne” odbywających się na terenie Polski, Czech i Niemiec.

            W 2016 został zaproszony na dwa festiwale muzyczne odbywające się we Włoszech wykonując muzykę F. Chopina i W.A. Mozarta. W tym samym roku rozpoczął współpracę z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

            Prowadzi działalność artystyczną z wieloma zespołami kameralnymi. Występował m.in. z kwintetem dętym na Festiwalu Poulenc’a we Wrocławiu oraz na Koncercie Inauguracyjnym Kursów Instrumentów Dętych w Dusznikach-Zdrój. Laureat II i III Akademickiego Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu.

            Oprócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną jako nauczyciel fortepianu oraz pianista kameralista. Obecnie zatrudniony w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz w Społecznej Szkole Muzycznej II St. im. K. Kościukiewicza w Świdnicy.

            Od 2020 jako członek Zarządu Dolnośląskiego Towarzystwa im. F. Chopina we Wrocławiu bierze czynny udział w organizacji wydarzeń muzycznych oraz promocji kultury w regionie.

 

Program koncertu:

Carl Philipp Emanuel Bach - Koncert d-moll Wq22

            I. Allegro

            II. Un poco andante

            III. Allegro di molto

Fryderyk Chopin - Mazurki nr 1,2,4 op.17

George Enescu - Cantabile et Presto

T. Boehm - Grand Polonaise, op. 16 

 

 

 

18 lipca 2021, godz.19:00

 

Kacper Kaczmarek (ur. 2002) edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie akordeonu mgr. Piotra Słocińskiego. Uczestnik wielu kursów muzycznych, m.in. międzynarodowych warsztatów akordeonowych w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W latach 2016-2019 czterokrotnie otrzymał nagrodę starosty ostrowskiego „Złoty Wiolinek” w uznaniu osiągniętych sukcesów artystycznych. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych: Słupeckie Spotkania Muzyczne (pięciokrotny laureat), Festiwal Akordeonowy „Harmonia Espressiva” w Sochaczewie (trzykrotny laureat), Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy „Harmonia Viva” w Trzebnicy (2018, I nagroda), Międzynarodowy konkurs akordeonowy International Music Competition w Serbii (2018 i 2019, laureat I nagrody). Tegoroczny zdobywca I nagrody w kategorii solistów i III nagrody w kategorii zespołów profesjonalnych na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Italia Award” we Włoszech oraz laureat I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Word Open Music Competition” w Serbii (Belgrad). Kacper wiąże swoją przyszłość z akordeonem, w czerwcu pomyślnie zdał egzaminy wstępne i od października tego roku będzie studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Program koncertu:

Johann Sebastian Bach – Preludium i fuga gis-moll          

            z drugiego tomu Das Wohltemperierte Klavier BWV 887

Domenico Scarlatti – Sonata fis-moll k. 25

Enrique Granados – Danza Española nr 2 op. 37

Mikołaj Majkusiak – Kaprys nr 2 na akordeon solo

Alexander Timoshenko – Sonata cz. 3 i 4

Isaac Albéniz – Asturias

 

Słowo o muzyce:

Maria Kozan (ur. 1997) jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu prof. dr. hab. Roberta Adamczaka. Tegoroczna magistrantka studiów muzykologicznych i jednocześnie studentka drugiego roku studiów magisterskich z anglistyki o specjalizacji tłumaczeniowej i nauczycielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako muzykolożka od lat blisko związana z instytucjami kultury - początkowo jako słuchaczka i uczestniczka wydarzeń muzycznych, później także jako ich współorganizatorka i wolontariuszka (m.in. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”, Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu). Autorka tekstów popularnonaukowych o charakterze muzycznym w czasopiśmie internetowym Meakultura oraz okazjonalna tłumaczka tekstów z języka polskiego na język angielski dla czasopism muzycznych „Muzyka” i „Glissando”. Czynna prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych: Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Wrota Wschodu - Bramy Zachodu” (Uniwersytet Wrocławski, 2018 rok), Ogólnopolski Zjazd Studentów i Doktorantów Muzykologii (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w 2018 roku, Uniwersytet Jagielloński w 2019 roku), Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Wokół humanistyki” (Uniwersytet Jagielloński w 2019 roku), Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczta” (Uniwersytet Wrocławski, 2019 rok).

 

Koncerty organizowane ze środków Samorządu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sponsorów.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Monika > Poznam miłego faceta.
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA