AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Warsztaty kulinarne dla seniorów

Gm. Raszków

W dn. 6-8 lipca odbyły się w świetlicy w Moszczance warsztaty kulinarne dla grupy seniorów z gminy Raszków, realizowane w ramach projektu "Nasz lokalny patriotyzm kulinarny".

REKLAMA

Pięćdziesięciu uczestników podzielonych na dwie grupy najpierw wzięło udział w 8-godzinnych warsztatach serowarskich – po wprowadzeniu do mikrobiologii i biochemii sera podpuszczkowego seniorzy uczyli się wytwarzania 4 typów serów: żuławskiego, korycińskiego, oscypka i ricotty. Przypomnieli sobie także sposób wytwarzania wielkopolskiego sera smażonego.

Druga część warsztatów to 4-godzinne zajęcia dotyczące pieczenia chleba oraz przygotowywania kiszonek. Najpierw uczestnicy poznawali właściwości prozdrowotne poszczególnych rodzajów pieczywa i rozmawiali o tym, co się dzieje z mąką poddaną fermentacji gdy powstaje zakwas. Oczywiście upieczono (i zjedzono) chleb, każdy zabrał też do domu swoją porcję zakwasu. Seniorzy poznawali także tajniki sporządzania kiszonek - dowiedzieli się jak przygotowywać solanki i dobierać przyprawy do różnych rodzajów kiszonek. Następnie własnoręcznie przygotowali kiszonki z pomidorów koktajlowych, kalafiora, cytryny, jabłek i podagrycznika.

Prowadzącą zajęcia była Joanna Włodarska z "Siedliska pod Lipami" pod Elblągiem. Projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dofinansowany jest ze środków Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Inf. Karol Marszał

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Monika.
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA