AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Wakacje z Uśmiechem” – jak co roku na Stanicy Harcerskiej /foto/

Turystyka

Od pierwszego dnia wakacji trwają na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” półkolonie dla dzieci z Ostrowa i okolic „Wakacje z Uśmiechem”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Półkolonie organizowane przez Ostrowski Hufiec ZHP cieszą się co roku niesłabnącą popularnością. Po ubiegłorocznym, pandemicznym ograniczeniu liczby uczestników, w tym roku udało się zwiększyć liczbę miejsc, dzięki czemu na każdym turnusie aktywnie spędza czas 75-90 dzieci pod opieką instruktorów harcerskich.

- W tym roku mogliśmy się lepiej przygotować do obowiązujących obostrzeń, w związku z czym udało się przygotować nasz obiekt na przyjęcie 6 grup półkolonistów na każdym turnusie – mówi komendantka hufca hm. Izabela Potasznik. – Mimo zwiększonej liczby miejsc nadal mamy dość długą listę rezerwową osób oczekujących na ewentualne wolne miejsca.

W czym tkwi tak duże zainteresowanie rodziców i dzieci harcerskimi półkoloniami? Jak odpowiadają wychowawcy – główny atut to właśnie harcerski klimat i program półkolonii. „Zielona Polana” daje wiele możliwości organizowania gier i zabaw terenowych, budowania szałasów, spędzania czasu przy ognisku, czy w mini parku linowym. W razie niepogody wszystkie grupy mają zapewnione miejsca programowe pod dachem, gdzie instruktorzy prowadzą z nimi zajęcia wzorowane na zbiórkach harcerskich. Dużą wartością dla rodziców jest możliwość przywiezienia dziecka już o 7:30 oraz fakt, że zajęcia trwają do 16:30.

Atrakcyjne zajęcia to duża zasługa harcerskich instruktorów, ale również młodzieżowych wolontariuszy, którzy przy tej okazji zdobywają swoje pierwsze instruktorskie szlify.

- W tym roku organizujemy 5 turnusów, od 28 czerwca do 30 lipca, w których weźmie udział ponad 400 uczestników – kontynuuje I. Potasznik – później mamy czas na obozy harcerskie, na które w tym roku wyjedzie rekordowa liczba 300 ostrowskich harcerzy. Mamy świadomość, że gdybyśmy organizowali półkolonie również w sierpniu, to również mielibyśmy chętnych, niestety musimy dzielić czas między różne obszary naszych aktywności. Nie mniej zapraszamy dzieci i młodzież by wstępowali do harcerskich drużyn i gromad zuchowych, dzięki czemu będą mogli kontynuować harcerską przygodę również w trakcie roku szkolnego.  

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Monika.
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA