AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Kulinarna wizyta studyjna seniorów /fot/

Gm. Raszków

W dn. 20-22 lipca odbyła się pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu "Nasz lokalny patriotyzm kulinarny". Pięćdziesięciu seniorów z gminy Raszków pojechało do Warszawy i na Podlasie by wziąć udział w szeregu zajęć warsztatowych poświęconych kuchni tradycyjnej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wizyta rozpoczęła się w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, gdzie odbyły się warsztaty kulinarne "Sekrety kuchmistrzowskie". Prowadzący zajęcia pokazali na podstawie oryginalnych przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich, jak pobudzać smaki i wyobraźnię oraz jak zaskakiwać gości niecodziennymi rozwiązaniami kulinarnymi. Uczestnicy przygotowali wspólnie dorsza w mleku szafranowym z surówką i szodonem na rabarbarze oraz arkas - staropolski deser mleczny z owocami.

Druga część wizyty odbyła się w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach na Podlasiu. Seniorzy zwiedzali najpierw Podlaski Ogród Ziołowy, poznając właściwości ziół i ich zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Następnie wzięli udział w warsztatach, podczas których przygotowywali własnoręcznie mieszanki przypraw oraz herbaty i nalewki ziołowe, które później zabrali ze sobą do domu.

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Inf./fot. Karol Marszał i Andrzej Jarmuszczak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA