AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

2. Ostrowski Piknik Zdrowia

Zdrowie

Badania przesiewowe “Stop! Czerniak”, szczepienia przeciwko Covid-19, akcja oddawania krwi, edukacja i możliwość zapisania się na szczepienia przeciwko WZW-B, profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego, ale także mammobus, pomiary masy ciała, akcje edukacyjne oraz strefa dla dzieci - tak będzie wyglądał 2. Ostrowski Piknik Zdrowia, który odbędzie się już w najbliższy weekend, w dniach 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia, przy Centrum Aktywności Lokalnej oraz w Parku Miejskim.

REKLAMA

- Zadbajmy o siebie! Już w najbliższy weekend, w ramach 2. Ostrowskiego Pikniku Zdrowia, będzie można skorzystać z szeregu badań i porad zdrowotnych, ale i podzielić się życiem z innymi podczas akcji oddawania krwi. Pomyślcie o sobie, swoich bliskich, Waszym zdrowiu. Ono jest najważniejsze. Bardzo zachęcam do udziału - to dla Was - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Trzy dni będzie trwał 2. Ostrowski Piknik Zdrowia, który odbędzie się w dniach 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia. Piątkowe i niedzielne akcje odbędą się przed Centrum Aktywności Lokalnej, przy Alei Powstańców Wielkopolskich 14. Natomiast wszystkie sobotnie wydarzenia zaplanowano na polanie w Parku Miejskim. 

- Ostatni tydzień lipca to drugi już Ostrowski Piknik Zdrowia. Punktem wyjścia spotkania będą badania przesiewowe w kierunku czerniaka, w ramach programu Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej. Zachęcamy do udziału w badaniach osoby w wieku 50 - 64 lata, ale nie tylko. Ten piknik to również program edukacyjny i możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B - program zaczyna się od informacji, edukacji, a kończy szczepieniem. WZW B to bardzo poważny problem, wirus charakteryzuje się duża zaraźliwość, większa niż wirus HIV, co czyni go bardzo groźnym. Warto zatem skorzystać z możliwości szczepienia. Ostrowski Piknik to także szczepienia, bez rejestracji, przeciwko Covid-19. Już pierwszego dnia, w piątek 30 lipca, będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Podczas weekendowego pikniku będzie można także oddać krew - to już w sobotę - pamiętajmy, że w okresie wakacyjnym tego cennego leku, brakuje najbardziej - wymienia Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA