AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Warsztaty Zdrowia OUTW w Uniejowie /fot/

Turystyka

Mając na uwadze walory turystyczne, historyczne i zdrowotne seniorki i seniorzy skupieni w sekcji Kształtowania Sylwetki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim od dziesięciu lat odwiedzają systematycznie Termy w Uniejowie, rozwijające się na ich oczach urokliwe miejsce do korzystania z kąpieli w basenach solankowych. Wśród ostrowskich seniorów ta forma relaksu i aktywności na świeżym powietrzu jest bardzo popularna.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wiedzą, że uniejowska woda geotermalna wydobywana z głębokości 2000 metrów jest słonawa, zmineralizowana o właściwościach leczniczych. Zawiera wapń, magnez, potas, węglowodany, związki siarki, żelazo, brom i wiele innych minerałów. Wszystkim towarzyszy świadomość, że z tego bogatego składu płynie dobrodziejstwo dla ciała (profilaktyka i wspomaganie leczenia) i energia dla ducha (relaks, odprężenie, redukcja stresu). Znany im skrót SPA /łac./ - sanus per aquam (zdrowy przez wodę) doskonale oddaje działanie lecznicze wód termalnych.

Kierując się tymi przesłankami członkowie uniwersyteckiej rodziny uczestniczyli w okresie 19-22 lipca w rehabilitacyjno-rekreacyjnych warsztatach zdrowia w Młynarskiej Zagrodzie w Uniejowie. W trakcie tego pobytu seniorzy dobrze wykorzystali każdą chwilę. Korzystali z różnych form aktywności fizycznej, takich jak kąpiele solankowe, masaże czy aromaterapia. Widać ich było w saunie, na inhalacjach i w komorze śnieżnej. Te różnorodne formy relaksu poprawiły ich witalność, wyzwoliły energię życiową, napełniły radością życia i optymizmem.

Po trudnym okresie obostrzeń związanych z pandemią Warsztaty Zdrowia i związane z nimi wieczorne spotkania pełne humoru, anegdot i opowieści rodzinnych pozwoliły wszystkim lepiej się poznać i rozumieć, spojrzeć z nadzieją w przyszłość.

To był krótki, intensywny i owocny wypoczynek, dobroczynny dla naszego organizmu - podkreśliła Maria Wojtaszek - członek Zarządu OUTW, opiekunka sekcji Kształtowania Sylwetki. Preferując zdrowy styl życia i widząc zadowolenie wśród uczestników wyjazdu do Uniejowa stwierdzam z pełnym przekonaniem, że takie formy relaksu warto upowszechniać i zachęcać seniorów do korzystania  z dobrodziejstwa kąpieli i tężni  solankowych.

To były dni pełne wrażeń i niezwykłych przeżyć w życzliwej atmosferze wśród zaprzyjaźnionych ze sobą osób, w klimacie szacunku i zaufania, który będzie miał wpływ na umacnianie więzi międzyludzkich wśród seniorów w przyszłości.

 

Inf. Kazimierz Nawrocki

Fot. Irena Szczembara

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA