AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ekologia i edukacja - przedszkolaki będą zbierać deszczówkę

Nauka

Czek na 49 813 złotych trafił do Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto pozyskało dofinansowanie z programu Województwa Wielkopolskiego “Deszczówka” na budowę zbiornika retencyjnego przy Przedszkolu nr 3 Jaś i Małgosia przy ulicy Świetlicowej. Dziś, Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego przekazał je oficjalnie na ręce Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

REKLAMA

- Program “Deszczówka” dedykujemy przede wszystkim ostrowskim przedszkolom. Dziś otrzymaliśmy kolejne wsparcie. 50% dofinansowania na zbiornik przy przedszkolu “Jaś i Małgosia” na Pruślinie. W dwóch placówkach te instalacje już stoją. W ten sposób stawiamy na ekologię, ale i edukację, by uczyć zbierania wody opadowej i dbania o środowisko naturalne już od najmłodszych lat - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To trzecie podejście Ostrowa Wielkopolskiego do tego projektu “Deszczówka” i dwukrotnie nasze miasto znalazło się na liście programu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego “Deszczówka”. W ubiegłym roku pozyskaliśmy dofinansowanie na budowę dwóch zbiorników retencyjnych. Dotyczyło ono dwóch przedszkoli – Maluszka przy ulicy Bardowskiego oraz Calineczki przy ulicy Olsztyńskiej. Te zbiorniki już stoją. Teraz czas na Jasia i Małgosię na Pruślinie.

- Program “Deszczówka” to niezwykle ważny projekt z katalogu inwestycji ekologicznych, środowiskowych, klimatycznych. Doskonale sobie zdaję sprawę, że lokalne samorządy stoją przed wielkim wyzwaniem - ociepleniem klimatu, ale także walka z suszą, stepowieniem i brakiem wody. Dlatego konsekwentnie wdrażamy kolejne elementy wielkiego programu zielono - niebieskiej infrastruktury. Jednym z nich jest nasz projekt “Ostrów łapie deszcz”, który kierujemy do mieszkańców - dodaje prezydent Beata Klimek.

- Obserwowałem ostrowski program “Ostrów łapie deszcz” z dużym zaciekawieniem i chcę pogratulować, bo myślę, że to dobra, a przede wszystkim skuteczna inicjatywa. W ten sposób mieszkańcy, nie tylko się edukują pod względem tego jak trzeba oszczędzać wodę, ale też uczestniczą w tym. Takie akcje są niezwykle ważne i potrzebne. Cieszę się, że w Ostrowie taki program już funkcjonuje. My również będziemy starali się rozwinąć nasz program “Deszczówka” szerzej, by móc kierować go nie tylko do samorządów - Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczął program “Deszczówka” w ubiegłym roku. Wielkopolska należy do regionów bardzo suchych. Na stepowienie narażona jest przede wszystkim Południowa Wielkopolska. Program “Deszczówka” dedykowany jest samorządom z zamysłem, by zbierać wodę opadową z obiektów użyteczności publicznej.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA