AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Przyjaźni moc” debiutancki singiel Szymona Tokarskiego

Rozrywka i kultura

„Przyjaźni moc” to debiutancki singiel 11-letniego ostrowianina Szymona Tokarskiego, laureata festiwali i konkursów muzycznych, uczestnika czwartej edycji programu The Voice Kids.

REKLAMA

Piosenka powstała przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teen Records. Kompozytorem piosenki jest Tomasz „Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych. Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla, zdjęć oraz teledysku.  „Przyjaźni moc” to piosenka opowiadająca o relacjach międzyludzkich, gdzie przyjaźń oraz czynienie dobra są podstawą  świata widzianego oczami dziecka. Do piosenki powstał teledysk, do którego zdjęcia powstały w rodzinnych stronach Szymka m.in. w miejscowości Piaski, w Zamku w Gutowie czy  Pałacu Bagatela w Czekanowie. Gościnnie w teledysku pojawiają się przyjaciele Maksymilian Belniak i Kornel Łakomy z którymi Szymon występował w Bitwach w programie The Voice Kids. 

Szymon jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Od dwóch lat uczy się gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Jednak największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu. 

Swój warsztat wokalny doskonali od czterech lat pod okiem Pani Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”. Jednym z największych dotychczasowych wyróżnień dla Szymona to w 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent oraz udział w programie telewizyjnym czwartej edycji The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym zaprezentował „Bananowy song” grupy VOX. W lipcu 2021, Szymon otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej. 

Debiutancki singiel Szymona „Przyjaźni moc” to kolejna produkcja labelu Kids & Teen Records, który wcześniej wyprodukował takie utwory jak „Świat ze snu”, „Jak w niebie” Eryka Waszczuka „Bądź przy mnie” Kuby Krajkowskiego, „Szyfr” Oliwii Kopiec czy „Oszukać czas” Asi Janc. Piosenki znalazły uznanie u wielu dziennikarzy muzycznych i trafiły na playlisty kilku rozgłośni radiowych.

 

Autorzy singla:

Tomasz “Konfi” Konfederak - songwriter, gitarzysta i producent. W latach 2000ych stał na czele zespołu Ha-Dwa-O! (cztery albumy nagrane dla wytwórni Sony Music Polska), lansując takie przeboje jak: „Zatrzymaj mnie”, „Sen o samotności”, Magia Świat” czy „Tylko bądź. Odpowiedzialny za sukcesy Sarsy i Kasi Popowskiej będąc autorem bądź  współautorem takich przebojów jak “Naucz mnie”, “Zapomnij mi”, “Indiana” pochodzące z debiutanckiej płyty „Zapomnij mi” Sarsy oraz “Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej. Ma na swoim koncie Diamentową, Platynową oraz dwie Złote Płyty.

 

Josh Harris - amerykański producent i inżynier dźwięku znany ze współpracy z Sealem, The Killers oraz Jamsem Murphy z LCD Soundsystem. Autor muzycznych opraw stacji tv: MTV, VH1, NBC, ABC, USA Network. Ma na swoim koncie, jako inżynier dźwięku, nominacje do nagrody Grammy za remix „Orpheus” z repertuaru Sergio Mendesa.

 

Sebastian Płatek - autor tekstów, twórca i właściciel muzycznych serwisów informacyjnych netfan.pl oraz netfankids.pl. Były manager Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids. 

 

Informacje o labelu Kids & Teen Records:

Kids & Teen Records - wytwórnia i management pozwalające dzieciom jak i nastolatkom na realizację swoich muzycznych pasji na poziomie profesjonalnym. To wytwórnia rozrywkowa dla dzieci i całej rodziny, która dostrzega wielki potencjał rynku rodzinnego, niewykorzystanego do tej pory w sposób profesjonalny. Kids & Teen Records wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom widząc, jak na przestrzeni kilku lat, obfituje on w wiele młodych talentów, które swoimi umiejętnościami wokalnymi dzielą się na deskach programów typy „The Voice Kids” czy „Must Be The Music” i wielu festiwalach dziecięcych.

 

Szymon Tokarski w sieci:

strona internetowa: www.szymontokarski.pl

Facebook: https://www.facebook.com/szymontokarskiofficial

Instagram: https://www.instagram.com/szymontokarskiofficial/

TikTok:  https://www.tiktok.com/@szymontokarskiofficial

YouTube:  https://www.youtube.com/c/SzymonTokarskiOfficial

Inf. Sebastian Płatek

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA