AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Polska 2050 tworzy struktury w Ostrowie

Powiat

Stowarzyszenie Polska 2050 utworzyło koło powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. O dotychczasowych oraz planowanych działaniach przedstawiciele ruchu Szymona Hołowni poinformowali podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

W piątek 20 sierpnia odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim konferencja prasowa ruchu Polska 2050. Jak poinformowali przedstawiciele stowarzyszenia – spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji #poznajMYsię. Akcja ma służyć prezentacji lokalnych działaczy ruchu oraz podejmowanych przez nich działań.

Jak poinformował lider powiatowy Polski 2050 Dariusz Potasznik w Ostrowie Wielkopolskim powstało koło powiatowe stowarzyszenia, samo zaś stowarzyszenie stanowi jeden z trzech elementów ruchu.

- Jak obrazowo przedstawia to Szymon Hołownia, na ruch Polska 2050 składają się serce, ręce i głowa – mówił D. Potasznik. – Serce to właśnie stowarzyszenie, ręce to partia polityczna, która ma być siłą sprawczą ruchu, natomiast głowa to think tank złożony z ekspertów będący ciałem doradczym ruchu.

O tworzących się strukturach politycznych mówiła radna miasta Kalisza Barbara Oliwiecka.

- To co nas wyróżnia na tle innych partii, to fakt, że nasz program przygotowywany jest na pokolenie, a nie na kadencję. Staramy się budować nasze struktury w oparciu o silnych liderów, aby solidnie przygotować się do najbliższych wyborów.

Stowarzyszenie aktywnie działa na terenie Południowej Wielkopolski organizując szereg akcji społecznych, o których mówił koordynator okręgowy Dariusz Piechowiak:

- Szerokim echem w Ostrowie odbiła się akcja „kreda wstydu”, którą chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem toksycznego wpływu na środowisko niedopałków papierosów. Angażowaliśmy się w akcje sadzenia drzew, sprzątania najbliższej okolicy, w pomoc zwierzętom. W wielu powiatach zorganizowaliśmy akcję pomiaru cukru we krwi.

Wspomniana akcja odbyła się również w piątek w Ostrowie. Działacze Polski 2050 zachęcali również mieszkańców do wypełniania ankiet dotyczących lokalnych problemów, które należałoby rozwiązać.

- W podejmowanych działaniach chcemy współpracować z lokalnymi władzami, z lokalnymi stowarzyszeniami w tych wszystkich obszarach, które wpisują się w nasze DNA – podkreślał D. Potasznik. – To nasze DNA zawarte jest w takich trzech hasłach: Polska zielona, Polska solidarna - nastawiona na problemy społeczne oraz Polska demokratyczna, gdzie przestrzegane są zasady praworządności.

Przedstawiciele Polski 2050 zachęcali mieszkańców Ostrowa i powiatu ostrowskiego do włączenia się w podejmowane działania – czy to w charakterze sympatyków skupionych w grupie na FB „Polska 2050 OstróW”  https://www.facebook.com/groups/940506723047239  czy też w charakterze wolontariuszy zaangażowanych w organizowane akcje, czy też poprzez wstąpienie w szeregi stowarzyszenia. Okazją do kolejnego spotkania ma być planowany na pierwszą sobotę września piknik organizacji pozarządowych, gdzie Polska 2050 mieć będzie swoje stoisko.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA