AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Interna B do remontu

Zdrowie

Odział „B’’ ostrowskiej interny ostrowskiego szpitala będzie kolejnym, który zostanie wyremontowany. Na ten cel placówka otrzymała dofinansowanie z rezerwy Premiera.

REKLAMA

W dniu 23 sierpnia 2021 r. na starym oddziale neurologicznym podpisana została umowa, na mocy której ze środków rządowym przeznaczonych zostanie 2,4 mln na remont interny. Podczas tej uroczystości przekazano także promesę  na zakup nowoczesnej karetki wraz z wyposażeniem na ponad 580 tys. zł.

Miejsce podpisania dokumentów miało równie symboliczny przekaz. Ze względów pogodowych zorganizowano bowiem uroczystość w starym oddziale neurologicznym.

zdjecie

zdjecie

–,,Do niedawna jeszcze tak wyglądały oddziały ostrowskiego szpitala i na tamte czasy było to rozwiązanie nowoczesne. Zmieniają się czasy i zmienia się nasz szpital. Remont Interny B to długo wyczekiwana inwestycja. W stosunku do kilkunastu oddziałów udało się już to marzenie inwestycyjne spełnić i jesteśmy dumni zarówno samych efektów, jak i tego gdy ludzie są zaskoczeni, że tak może wyglądać szpital powiatowy – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski. -,,Dziękuję parlamentarzystom, przedstawicielom rządu, za wsparcie, za to że pieniądze do nas wracają w tej formie. Co ważne, do tych środków, finansowych dokładają się zgodnie nasi radni za co również składam podziękowania na ręce Przewodniczącego Piotra Walkowskiego.

zdjecie

Obecny podczas uroczystości poseł Tomasz Ławniczak, były wicestarosta ostrowski przypominał początki restrukturyzacji w ostrowskim szpitala. ,,– Dziś, po latach pracy to jeden z wizerunkowych szpitali powiatowych w kraju i placówka nie anonimowa nawet w ministerstwie zdrowia. Po 2015 zmieniło się to, że doszły do znaczące środki rządowe na inwestycje. Cieszę się, że kolejne środki spływają i szpital się będzie się unowocześniał’’- powiedział poseł.

zdjecie

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podkreślił z kolei dobrą współpracę pomiędzy rządem a samorządem w kwestii zwalczania koronawirusa. Zwrócił także uwagę, że ostrowski szpital był jednym z najważniejszych ogniw w południowej Wielkopolsce w walce z epidemią. A nowa karetka, która zakupiona zostanie z funduszy rzędowych poprawi szybki dostęp do lecznicy.

zdjecie

Wzmocnienie floty karetek z pewnością się przyda. Bo tylko jedna z nich, która była pierwszym w Wielkopolsce wyjazdowym zespołem wymazowym pokonała ponad 160 tys. km przez kilkanaście miesięcy – wyjaśniał dyrektor szpitala w Ostrowa Dariusz Bierła, a bezpośrednio w walkę z covidem m.in. w transport pacjentów zaangażowane były także innej pojazdy.

zdjecie

Obecna na uroczystości minister rodziny Marlena Maląg podkreślała z kolei w swoim wystąpieniu, że zdrowie jest jednym z priorytetów rządu i w najbliższym czasie ze środków budżetowych przeznaczone zostaną znaczne środki na inwestycje szpitalne.

W uroczystości wzięli także m.in. udział; Poseł Katarzyna Sójka, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski wraz z radnymi powiatowymi, Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski oraz Piotr Matyjaszczyk kierownik Oddziału Interny B.   

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA