AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

"Poznaj moją wieś" - wizyta w Ukrainie /foto/

Gm. Raszków

Uczniowie z Radłowa przez 5 dni przebywali w Ukrainie w ramach projektu "Poznaj moją wieś. Polsko-ukraińskie spotkania młodzieży" .

REKLAMA

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Radłowie wróciła z Ukrainy, gdzie wzięła udział w pierwszym etapie wymiany młodzieżowej ze szkołą w Podhorodcach. W dn. 16-20 sierpnia dziesięcioro uczniów spotkało się z rówieśnikami z Ukrainy, by poznawać historię i teraźniejszość ich "małej ojczyzny". Głównymi elementami spotkania były aktywizujące zajęcia mające na celu lepsze poznanie okolicy a przede wszystkim prezentację jej walorów kulturowych i przyrodniczych. Młodzież uczestniczyła w warsztatach krajoznawczych i językowych, odwiedziła lokalne muzeum, uczyła się ukraińskich tańców i piosenek a także spotkała się z rówieśnikami w ich domach. Efektem spotkania będzie stworzenie questu - nieoznakowanej trasy turystycznej, prezentującej lokalne walory, prowadzącej czytelnika od miejsca do miejsca i opisującej historię ludzi, ciekawe obiekty i wydarzenia. W październiku planowane jest spotkanie młodzieży w Polsce.

Projekt "Poznaj moją wieś. Polsko-ukraińskie spotkania młodzieży" otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Realizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II w Radłowie.

 

Inf. Karol Marszał

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA