AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Z nadzieją – w przyszłość

Nauka

Przed nami nowy rok akademicki. Tematyce tej poświęcone było posiedzenie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim, odbyte w dniu 19 sierpnia 2021 roku pod przewodnictwem prezesa Zarządu Aleksandry Biegańskiej.

REKLAMA

Zarząd, uwzględniając opinie członków Stowarzyszenia oraz sytuację pandemiczną przyjął Plan działalności ostrowskiego uniwersytetu na rok akademicki 2021/2022, w tym kalendarz i plan zajęć edukacyjnych. Ustalił, że pierwszy semestr trwać będzie od 4 października 2021 roku do 11 lutego 2022 roku, z przerwą świąteczną od 23-31 grudnia 2021 roku, zaś drugi semestr w okresie od 14 lutego 2022 roku do 10 czerwca 2022 roku, z przerwą zimową od 17-30 stycznia 2022 r. oraz przerwą świąteczną od 14 do 19 kwietnia 2022 roku. W każdym z semestrów odbędzie się 16 zajęć programowych i 4 wykłady audytoryjne.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego zaplanowano na 5 października 2021 roku w auli Społecznej Akademii Nauk, zaś Ogólne Zgromadzenie Członków OUTW (sprawozdawcze) na dzień 14 czerwca 2022 roku w gmachu Centrum Aktywności Lokalnej. Uroczyste zakończenie roku akademickiego, połączone z obchodami 15-lecia ostrowskiego uniwersytetu odbędzie się w dniu 21 czerwca 2022 roku.

Zarząd postanowił, że w nowym roku akademickim organizować będzie zajęcia w sekcjach: języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego, informatycznej, kształtowania sylwetki, fitness (gimnastyka intensywna), joga i pilates oraz terapii tańcem. Swoją działalność rozwijać będą koła zainteresowań: humanistyczno-historyczne, turystyki pieszej i rowerowej Turystocykliści, plastyczne Impresja, kultury i muzyki koreańskiej, fotograficzne, brydża sportowego i tenisa stołowego. Nadal funkcjonować będą; klub Podróżnika, chór Ostrowianki i zespół Tańczące Seniorki. Rozważane jest utworzenie koła rękodzieła ( różne formy), gier Skrable oraz miłośników działkowca.

Kontynuowana będzie twórczość wydawnicza pozwalająca prezentować działalność i dorobek uniwersytetu w czasopismach i serwisach internetowych o zasięgu krajowym, regionalnym i lokalnym oraz w telewizji kablowej PROART.

W bieżącej realizacji zadań Planu działalności OUTW Zarząd pogłębi współpracę z Samorządem Słuchaczy, Komisją Rewizyjną  i zespołem Fotograf.

Odpowiadając na apel Prezydent Miasta Zarząd złoży wnioski o przyznanie grantów  w ramach zadań publicznych w zakresie nauki i oświaty m.in. obchodów 15-lecia OUTW oraz krajobrazowy Nordic Walking z trasą ostrowskich jabłuszek jako impreza cykliczna. Podtrzymując tradycje narodowe zorganizuje dla członków i sympatyków uniwersytetu Bożonarodzeniowy Kiermasz.

Wychodząc z założenia, że współpraca międzypokoleniowa ma pozytywny wpływ na jakość życia osób starszych, Zarząd, w ramach przygotowywanej umowy z Zespołem Szkół Technicznych podejmować będzie wspólne inicjatywy w tworzeniu nowych rzeczywistości, z udziałem młodzieży szkolnej i seniorów.

Zarząd wyraził zainteresowanie organizowaniem w Ośrodku Wypoczynkowym tej szkoły w Boszkowie warsztatów integracyjnych. W pierwszej grupie planowanego na wrzesień wyjazdu na te warsztaty uczestniczyć będą członkowie koła Turystocykliści i chóru Ostrowianki, w drugiej grupie słuchacze ostrowskiego uniwersytetu z otwartego naboru zainteresowani wypoczynkiem i grzybobraniem. W programie m.in. spacery nordic - walking oraz aktywne formy wypoczynku na wodach Jeziora Dominickiego.

W najbliższym czasie członkowie klubu Podróżnika wezmą udział w wycieczce krajoznawczej na trasie Ostrzeszów - Kuźnica Grabowska - Głuszyce. W programie m.in. zwiedzenie Zakonu Nazaretanek w Ostrzeszowie i Muzeum Elementarza w Kuźnicy Grabowskiej. Inne grupy słuchaczy uczestniczyć będą w zwiedzaniu hali widowiskowo - sportowej "Arena Ostrów", w wyjeździe do Teatru OCH TEATR w Warszawie na spektakl "Wspólnota mieszkaniowa" oraz w grzybobraniu w Sośniach. W przygotowaniu znajduje się wyjazd członków sekcji Kształtowania sylwetki do sanatorium w Ciechocinku i na Warsztaty Zdrowia do Świnoujścia, zaś seniorzy kochający podróże na wypoczynek do Dziwnowa.

Zadecydowano, że członkowie OUTW będą aktywnie uczestniczyć w pikniku organizacji pozarządowych, jaki odbędzie się we wrześniu na terenie Amfiteatru w Parku Miejskim.

Ustalono, że biuro ostrowskiego uniwersytetu będzie otwarte we wtorki i czwartki w godzinach 11.00 - 13.00. Rekrutacja nowych członków trwać będzie od 24 sierpnia do 30 września 2021 roku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w progi Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

 

Inf. Kazimierz Nawrocki

Rzecznik OUTW

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA