AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Koncert przy ruinach... w kościele

Gm. Raszków

W sobotę 28 sierpnia odbył się w Skrzebowej IX Koncert przy ruinach. Tym razem, ze względu na trudne warunki terenowe spowodowane wcześniejszymi opadami deszczu, wydarzenie odbyło się w kościele parafialnym pw. Zwiastowania Pańskiego.

REKLAMA

Zmianę miejsca koncertu zrekompensowały niewątpliwie pięknie oświetlony kościół, video-mapping na ścianach świątyni a przede wszystkim wspaniałe wrażenia muzyczne.

Wykonawcą koncertu była Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, którą kierowała Anna Duczmal-Mróz. Koncert zatytułowany "Folkowo w klasyce" składał się z trzech utworów: "Suity na tematy irańskie" L. Knippera, "Kwartetu smyczkowego - amerykańskiego" A. Dworzaka oraz "Orawy" W. Kilara, o których genezie i autorach opowiadała Gabriela Ułanowska. Nie obyło się oczywiście bez kilku bisów. W wydarzeniu uczestniczyło około 250 osób, m.in. poseł Tomasz Ławniczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, a także goszczący w Polsce po raz pierwszy Tony Francoville - mer francuskiego Dourges, miasta partnerskiego gminy Raszków.

Koncert odbył się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Gminy i Miasta Raszków oraz Powiatu Ostrowskiego. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Inf. Karol Marszał

Fot. Andrzej Jarmuszczak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA