AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w ZSS i otwarcie „Słonecznej ściany”

Nauka

W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego miała w tym roku bardzo szczególny charakter. Za sprawą Fundacji Santander Bank Polska S.A im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie 1 września 2021 r. odbyło się otwarcie „Słonecznej ściany”.

REKLAMA

Cała inicjatywa zrodziła się wiosną tego roku i była odpowiedzią na fakt, że w miastach jest już niewiele miejsca na zieleń. Chcieliśmy to zmienić i naszą elewację przekształcić w innowacyjny projekt ekologiczny, który poprawi samopoczucie członków naszej społeczności szkolnej. Przyczyni się do zwiększenia koncentracji, zainspiruje i uczyni ludzi przebywających wśród roślin szczęśliwszymi„Słoneczna  ściana” była wielką niespodzianką, wywołała wiele zachwytu i radości. - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska.

Instalacja powstała w  ramach programu grantowego „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam Eko”. Otwarcia projektu dokonał Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski w obecności gości – przyjaciół szkoły, Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych - Beaty Serbakowskiej, Aleksandry Troszyńskiej, Daniela Czubaka, a także uczniów, rodziców i grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Elewacja budynku stała się integralną częścią placówki i jej zabudowy.

Mamy nadzieję, że czas spędzany wśród zieleni zapewni energię, wyciszenie, doznania estetyczne. Obcowanie z naturą poprawia samopoczucie, rośliny poprawiają jakość powietrza, utrzymują jego wilgotność, filtrują i oczyszczają, a wykorzystanie wody deszczowej ułatwi podlewanie, jest przyjazne i ekologiczne. Co ważne - zaangażuje też w działania naszych podopiecznych w formie aktywnej pielęgnacji i dbałości o zieleń - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska.

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA