AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Kolejne inwestycje w miejską infrastrukturę techniczną

Miasto

Spółka WODKAN nie zwalnia tempa i realizuje kolejne inwestycje związane z rozbudową systemu wodociągowego i kanalizacji sanitarnej. Ruszyły właśnie prace przy ulicy Grabowej, niebawem rozpoczną się w rejonie ulicy Lewandowskiego, natomiast przy Ferića i Czerwonych Kosynierów zadania inwestycyjne zostały już zakończone.

REKLAMA

W rejonie ulic: Grabowej, w osiedlu „Pruślin”, rozpoczęła się budowa niemal 300-metrowego odcinka sieci wodociągowej oraz liczącego 217 metrów - kanalizacji sanitarnej. Wartość tej inwestycji to 154 919,94 zł. Jej wykonawcą jest ostrowska firma Budownictwo Inżynieryjne – PERZ. Zgodnie z podpisaną umową, prace zakończą się najpóźniej do 30 września br.

Ta sama ostrowska firma będzie wykonawcą kolejnej inwestycji – w rejonie ulicy Lewandowskiego. Tu prace ruszą w najbliższych dniach. W tym miejscu powstanie 78-metrowy odcinek sieci wodociągowej i nieco ponad 75 metrów kanalizacji sanitarnej.

- Wykonawca przenosi się raptem o kilka ulic, w obręb tego samego osiedla. Wartość wykonanych tu prac to 84 711,27 zł, a termin ich wykonania to 16 października tego roku. W obu przypadkach - przy ulicy Grabowej oraz Lewandowskiego - powstaną, obecnie projektowane, budynki wielorodzinne. Inwestorzy wystąpili do spółki z wnioskami o wykonanie podłączeń – informuje Marek Karolczak, prezes spółki WODKAN.

Budynek wielorodzinny wybudowany zostanie także przy ulicy Ferića w osiedlu „Parcele Zacharzewskie”. Z tego powodu w tym rejonie wybudowana została właśnie sieć wodociągowa o długości 61 metrów i kanalizacja sanitarna o długości 63 metrów. Tę inwestycje zrealizowała firma HYDRO – INSTAL z Daniszyna. Wartość prac to 63 000 zł.

Gotowa jest już także sieć wodociągowa i sanitarna w rejonie ulicy Głowackiego – przy Czerwonych Kosynierów. O jej powstanie wystąpili do spółki właściciele tutejszych nieruchomości. Wykonawcą inwestycji była także firma z Daniszyna. W obu przypadkach prace zostały zakończone dużo szybciej, niż termin określony w umowie.

- To z kolei osiedle nr 9 – „Nowe Parcele”. W ramach tego zadania powstało 65 metrów sieci wodociągowej, 46 metrów kanalizacji sanitarnej oraz 5 wyprowadzeń kanalizacyjnych, o które wnioskowali do spółki mieszkańcy tej części Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość tej inwestycji to 55 050,05 zł – wylicza prezes Karolczak. – Przed nami kolejne zadania i kolejne przyłącza wykonywane dla naszych mieszkańców. Wszystko po to, by umożliwić im podłączenie do miejskiej infrastruktury technicznej.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA