AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

I Piknik Organizacji Pozarządowych

Miasto

Za nami pierwszy Piknik Organizacji Pozarządowych zorganizowany pod hasłem #PozarządowiPotrafią.

REKLAMA

Aż 240 organizacji pozarządowych działa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Możliwość zaprezentowania swoich działań i dotychczasowego dorobku otrzymały one podczas I Pikniku Organizacji Pozarządowych #PozarządowiPotrafią, który odbył się w sobotę 4 września w Parku Miejskim.

Z zaproszenia Biura ds. Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego skorzystało kilkadziesiąt organizacji działających praktycznie we wszystkich obszarach funkcjonowania miasta. Mieszkańcy Ostrowa mieli zatem okazję spotkać się ze społecznikami działającymi na niwie sportu, kultury, edukacji, zdrowia, pomocy społecznej, ekologii, kultywowania tradycji i wielu innych.

Sporą zachętą do odwiedzania poszczególnych organizacji była gra-zabawa przygotowana przez organizatorów pikniku polegająca na zbieraniu pieczątek na ich stoiskach, co było okazją do rozmów z mieszkańcami, ale i dało możliwość zdobycia nagród najwytrwalszym uczestnikom pikniku. Sporo działo się też w Amfiteatrze Miejskim, gdzie część organizacji prezentowała swój dorobek artystyczny: nie zabrakło muzyki, tańca i śpiewu.

Pomysł zorganizowania wydarzenie dedykowanego „pozarządowym” okazał się strzałem w dziesiątkę. Dotychczas ostrowskie organizacje mogły się prezentować podczas „majOSTaszków” jednak impreza ta nie dawała możliwości wyeksponowania w pełni działalności ostrowskich organizacji.

Organizacje pozarządowe stanowią główny element demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego. Nie tylko umożliwiają wspólne działanie ludzi o podobnych zainteresowaniach, wzbogacając ich życie i życie społeczności, ale również sięgają wszędzie tam gdzie nie sięga działanie administracji państwowej czy sektora gospodarczego. Nie przypadkiem określa się je mianem „trzeciego sektora”. Ostrowski piknik pokazał, że stanowią one ogromną siłę naszego miasta.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA