AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Wielkie otwarcie z niecodziennym zakończeniem

Miasto

Wielkie Otwarcie Areny Ostrów wypadło okazale, choć zupełnie nieoczekiwany okazał się jego finał – w trakcie pokazów laserowych uruchomił się alarm przeciwpożarowy, w związku z czym uroczystość zakończyła się ewakuacją hali.
Galeria zdjęć


REKLAMA

W piątek 10 września odbył się pierwszy akord Wielkiego Otwarcia Areny Ostrów. Uroczystość prowadzoną przez dziennikarkę Polsatu Sport Paulinę Chylewską obfitowała w szereg atrakcji, choć jak się okazało – nie wszystkie były zaplanowane.

W pierwszej części prezydent Beata Klimek w swoim wystąpieniu dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania hali, która jak podkreślała, jest obiektem na wskroś nowoczesnym, w pełni przystosowanym do organizacji imprez sportowych i kulturalnych. Przy okazji przypomniała o inwestycjach w infrastrukturę sportową zrealizowanych w Ostrowie w ostatnich latach, których łączna wartość przekroczyła 55 milionów złotych.

Samo otwarcie odbyło się również w sposób nowoczesny – przedstawiciele władz miasta, wykonawców obiektu i młodych sportowców „uruchomili halę” za pomocą specjalnego przycisku.

W częśći artystycznej zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać wyjątkowy występ Grupy Baletowej Gwiazda w towarzystwie laserów i świateł, następnie na parkiecie pojawił się oryginalny duet Mavi & Aretha - skrzypaczki i saksofonistki, które zaprezentowały brawurowy występ w towarzystwie ostrowskich tancerek. Całość zwieńczył efektowny pokaz laserowy, który dość nieoczekiwanie dołożył do uroczystości nieplanowany punkt jakim okazało się przećwiczenie procedur alarmowych. Dym z agregatów, który towarzyszył pokazom laserowym uruchomił czujniki przeciwpożarowe. Komunikat o uruchomieniu procedur przeciwpożarowych początkowo publiczność potraktowała jak część pokazu, szybko jednak okazało się, że jednak halę należy opuścić, co odbyło się w spokoju i w miarę sprawnie.

Dopiero po kilu minutach oczekiwania, wiceprezydent Sebastian Górski poinformował oczekujących przed halą zdezorientowanych ludzi, że uroczystość jest zakończona i można rozejść się do domów.

Sam fakt, że przy okazji tej uroczystości niechcący przećwiczono procedury alarmowe stanowić może wartość dodaną. Zastanawiać może jedynie dlaczego zarówno firma organizująca pokaz jak i obsługa obiektu „dali się zaskoczyć” czujnikom dymu? Co do zaś samej ewakuacji – warto może zadbać o nagłośnienie na zewnątrz obiektu, by w przyszłości móc sprawnie przekazywać komunikaty zdezorientowanym jej uczestnikom.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA