Pogoń pokonała Bałtyk

Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce potwierdzili dobrą formę pokonując na własnym boisku Bałtyk Gdynia 3:1.

Środowy remis z ostatnią w tabeli Kluczevią Stargard nie pozbawił impetu Pogoni Nowe Skalmierzyce. W starciu z Bałtykiem Gdynia skalmierzyczanie byli zespołem lepszym, co potwierdzili zdobyczą bramkową, choć losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie.

Wynik meczu w 19 minucie otworzył Mateusz Nogaj. Kiedy wydawało się, że piewsza połowa zakończy się jednobramkowym rowadzeniem gospodarzy, tuż przed przerwą goście przeprowadzili akcję, która dała im wyrównanie.

Po przerwie Pogoń ruszyła do natarcia, którego efektem był wywalczony rzut karny. Dawid Przybyszewski karnego zamienił na gola i od 58 minuty Pogoń znów prowadziła jedną bramką. Na siedem minut przed końcem spotkania jego wynik ustalił Marcin Lis.

Po ośmiu kolejkach Pogoń pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w grupie 2. III ligi i zajmuje wysokie 3. miejsce ze stratą trzech punktów do lidera Olimpii Grudziądz.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Bałtyk Gdynia 3:1 (1:1)