AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Czarujący Kuba Badach

Rozrywka i kultura

W drugim dniu Wielkiego Otwarcia Areny Ostrów ostrowską publiczność oczarował i zaczarował Kuba Badach prezentując nowe aranżacje przebojów Andrzeja Zauchy.
REKLAMA

W sobotę 11 września w Arenie Ostrów odbył się pierwszy koncert. Blisko 5-tysięcznej publiczności zaprezentował się Kuba Badach wraz z zespołem utalentowanych muzyków.

Prezydent Beata Klimek witając przybyłych na koncert ostrowian nawiązała do piątkowego incydentu, kiedy to efektowny pokaz laserowy uruchomił alarm przeciwpożarowy, co spowodowało konieczność ewakuacji hali. Jak mówiła B. Klimek piątkowy program miał zaprezentować pełnię możliwości ostrowskiej hali i choć ewakuacji nie było w planach, to jednak również tą część „programu” należy ocenić pozytywnie.

Później na scenie królował już Kuba Badach, który od pierwszych słów zaskarbił sobie ostrowską publiczność komplementując miejsce, w którym przyszło mu występować wraz z zespołem. Zaprezentowane przez nowe aranżacje piosenek z repertuaru Andrzeja Zauchy pozwoliły wydobyć z nich nie tylko nowe brzmienie, ale i nowe znaczenie. I choć niektórzy miłośnicy przebojów Andrzeja Zauchy mogli się czuć nieco zaskoczeni śmiałością ich nowych wersji, to jednak przyznać musieli rację artyście, który półżartem stwierdził, że prezentują je w ten sposób, gdyż „tak lubią i robią to dobrze”.

Czarująca muzyka to jedno, Kuba Badach pokazał jednak, że potrafi być również czarującym konferansjerem i doprawdy trudno ocenić, co wywoływało większy aplauz publiczności – piosenki, czy ich barwne zapowiedzi. Przy okazji artysta zaoferował swoją pomoc w napisaniu hymnu Areny Ostrów (może warto skorzystać?) oraz sprawdził umiejętności wokalne widowni, która co trzeba przyznać, zaprezentowała całkiem dobry słuch i głos.

Na „bis” wybrzmiał jeden z największych przebojów Andrzeja Zauchy – „Czarny Alibaba”, o której to piosence Kuba Badach powiedział, że „musiał do niej dorosnąć” i dlatego też trafiła ona do jego repertuaru jako jedna z ostatnich.

Tym razem poza programowych atrakcji nie było, aczkolwiek okolice hali po koncercie po raz pierwszy doświadczyły paraliżu komunikacyjnego i wydaje się, że w przyszłości przy takich wydarzeniach niezbędna będzie pomoc policji w kierowaniu ruchem, gdyż np. rzeka ludzi pokonująca przejście dla pieszych na ul. Wojska Polskiego zablokowała zupełnie ruch samochodów.

Wielkie Otwarcie dostarczyło dużo materiału do przemyśleń organizatorom kolejnych imprez i jeśli zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie wnioski, to Arena Ostrów będzie mogła w pełni cieszyć mieszkańców naszego miasta i powiatu.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA