AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Wybrali władze powiatowe

Powiat

Ostrowskie koło Stowarzyszenia Polska 2050 dokonało wyboru władz oraz przedstawicieli do Rady Regionu Wielkopolskiego.

REKLAMA

W sobotę 10 września odbyło się wyborcze Zebranie Koła Powiatowego Stowarzyszenia Polska 2050 w Ostrowie Wielkopolskim. Zebranie miało na celu wybór zarządu koła oraz przedstawicieli Rady Regionu Wielkopolskiego.

W skład 3-osobowego zarządu wybrani zostali: Dariusz Potasznik – przewodniczący koła, Dariusz Piechowiak – zastępca przewodniczącego oraz Mirosława Łęcka – skarbnik. Wszyscy członkowie zarządu to osoby zaangażowane w działalność społeczną i jak zgodnie podkreślają, chcą łączyć działania różnych organizacji społecznych z terenu powiatu ostrowskiego, by docierać wszędzie tam gdzie nie dociera administracja publiczna.

W trakcie zebrania wybrano również osoby, które reprezentować będą ostrowskie koło w Radzie Regionu Wielkopolskiego PL2050. Będą to Dariusz Potasznik i Dariusz Piechowiak.

Celem Stowarzyszenia Polska 2050 jest podejmowanie oddolnych inicjatyw mających na celu realizację zadań mieszczących się w głównym przesłaniu stowarzyszenia: „Polska demokratyczna, Polska zielona, Polska solidarna”.

Dariusz Potasznik znany jest przede wszystkim jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. W latach 2007-2015 pełnił funkcję komendanta ostrowskiego hufca, a od roku 2017 jest członkiem Rady Naczelnej ZHP.

Dariusz Piechowiak choć jest mieszkańcem Ostrowa i członkiem zarządu swojej Wspólnoty Mieszkaniowej, to działalność społecznikowską prowadzi również w swojej rodzinnej miejscowości – Jankowie Przygodzkim, gdzie przez wiele lat był członkiem Rady Sołeckiej, a obecnie zasiada we władzach lokalnego Stowarzyszenia.

Mirosława Łęcka jest lokalnym przedsiębiorcą. Od wielu lat angażuje się w pomoc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Zaangażowana jest również we wspieranie rozwoju młodych sportowców. Prywatnie jest żoną byłego żużlowca Ostrovii Pawła Łęckiego.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA