AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

29. festiwal Wszystko Jest Poezją /program/

Rozrywka i kultura

W sobotę 2 października rusz 29. edycja festiwalu "Wszystko Jest Poezją". Poniżej prezentujemy program imprezy i zapowiedź najważniejszych wydarzeń.

REKLAMA

2 października
11.00 / Turniej Jednego Wiersza | miejsce: MAŁA SCENA OCK
19.00 / VOO VOO | miejsce: DUŻA SCENA OCK

3 października
19.00 / GRZEGORZ TURNAU
Struna Orficka / rozstrzygnięcie konkursu
miejsce: DUŻA SCENA OCK

4 października
19:00 / KABARET HRABI I CZESŁAW JAKUBIEC
miejsce: DUŻA SCENA OCK 

w projekcie afisza festiwalowego wykorzystano pracę JADWIGI KOŁODZIEJCZYK
uczestniczki zajęć pracowni plastycznej PASSE-PARTOUT w Ostrowskim Centrum Kultury


29.WJP | 35 lat VOO VOO
sobota, 02.10.2021, godz. 19:00
Duża Scena OCK  
Takich wydarzeń na Festiwalu WSZYTSKO JEST POEZJĄ zabraknąć nie może.
Fantastyczne brzmienie, oryginalność tekstów i pomysł na siebie – niezmiennie towarzyszy formacji Voo Voo.
Tym razem urodziny obchodzą u nas, na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.
Wydarzenie ma wyjątkowy charakter – jest częścią trasy koncertowej z okazji 35-lecia zespołu.
W ramach „koralowych godów” grupa przygotowała wiele atrakcji wydawniczych i koncertowych.
– No i postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie. Powody są trzy: pierwszy – nie wydaje nam się sensowne czekać na 40-lecie bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi. Drugi – 35 dodać 35 daje 70, a to z kolei po odjęciu 0 daje 7 czyli tytuł naszej ulubionej płyty. Trzeci – Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło? – mówi Wojciech Waglewski, lider i założyciel VOO VOO.
Ponadto, 21 kwietnia, w dniu urodzin lidera Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego, ukazała się jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu.
Tak wydawnictwo zapowiada autor biografii Voo Voo – Piotr Metz: „Szanowni Państwo, ten zestaw to nie obcojęzyczne „best of”, czy „greatest hits”. A tym bardziej swojskie bardziej „złote przeboje”. To ścieżka dźwiękowa więcej niż jednego, więc pewnie i Waszego pokolenia. Od różnych faz, przez wszystkich muzyków i wojowników po się poruszanie w niełatwej rzeczywistości. To sposób na opanowanie niesfornego bytu, ze świadomością, że się nam zbiera, bo nabroiliśmy i Bóg nam dokopać może. I że są rzeczy najważniejsze.
Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo – zespołu, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov – uznany przez New York Times za jednego z najważniejszych współcześnie żyjących śpiewaków na świecie, laureat niezwykle prestiżowej nagrody muzycznej International Music Council UNESCO. To wyróżnienie otrzymali m.in. Yehudi Menuhin, Dymitr Szostakowicz czy Leonard Bernstein. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską. Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi.
Na albumie „Nabroiło się (1986-2021)”, znalazły się zremasterowane utwory, doskonale znane wielbicielom grupy, jak również nagrania wcześniej niedostępne. Między innymi pierwsza wersja hymnu WOŚP – Karnawał z ’91 roku oraz nowa wersja utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku zespołu. Wydawca – ART2 Music przygotowuje również winylową, 4-płytową edycję albumu.
W ramach jubileuszu 35-lecia, wiosną ukazały się również kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu pt. „Voo Voo” oraz cenionej przez fanów „Sno-powiązałki”. Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty nabiorą dodatkowych barw dzięki dedykowanym specjalnym kolorom winyli, na których zostały wytłoczone.
bilety: 80 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

29. WJP | Grzegorz Turnau
niedziela, 03.10.2021, godz. 19:00
Duża Scena OCK
Wiadomym jest, że na Festiwalu WSZYSTKO JEST POEZJĄ wybrzmieć powinny nuta i słowo szczere, mądre, prawdziwe.
Grzegorz Turnau – piosenkarz, kompozytor, pianista. Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów. Gościnnie brał udział w wielu projektach fonograficznych i koncertowych, współpracując z licznymi solistami, instrumentalistami i orkiestrami. Debiutował na XX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984) utworem Znów wędrujemy (do wiersza K.K. Baczyńskiego), gdzie zdobył pierwszą nagrodę. Zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego do Piwnicy pod Baranami, występował tam 13 lat. Brał także gościnny udział w wielu projektach, z których najważniejsze to: Nieszpory Ludźmierskie (1992) i Droga, życie, miłość (2000) J.K. Pawluśkiewicza i L.A. Moczulskiego. Artysta otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: Złoty Krzyż Zasługi, Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Honorowe Obywatelstwo Miasta Inowrocławia, 9 Fryderyków (nagród Polskiej Akademii Fonograficznej), 2 Wiktory (nagrody TVP), Grand Prix Festiwalu Opole, Mateusz (nagroda radiowej Trójki), 2 Superjedynki.
Grzegorz Turnau jest także autorem muzyki teatralnej i filmowej. Jego występy (do tej pory ok. 2000) cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy ceniących oryginalną i kunsztowną formę estradową.
bilety: 80 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

29.WJP | Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec. Ariaci
poniedziałek, 04.10.2021, godz. 19:00
Duża Scena OCK
Kabaret jakich mało. Kultura i dobry ton to ich wizytówka!
Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.
Kabaret Hrabi to esencja purnonsensowego dowcipu, a zarazem jedyny bodaj kabaret, na którego spektaklach zdarzają się przypadki zasłabnięcia ze śmiechu. Niezmiennie bawią odkrywczym spojrzeniem na relacje damsko-męskie, niekonwencjonalnym podejściem do wyzwań codzienności i prezentowaniem sposobów na radzenia sobie z przeciwnościami losu. W tym roku Hrabi zyskuje pełnoletność – w 2021 mija dokładnie 19 lat od początku ich działalności! W czasie ich wizyty w Ostrowie możemy spodziewać się kabaretowego występu na najwyższym poziomie – kobieca energia Joanny Kołaczkowskiej świetnie rezonuje z męskim podejściem reszty zespołu czyniąc spotkanie niezwykłym przeżyciem, po którym dobry humor pozostaje z nami na długo.
Czesław Jakubiec to z kolei śpiewak, meloman i komik. Jako śpiewak operowy, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. W widowiskach na pograniczu koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu – dostarcza kilku łez wzruszenia.
Wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Czesław Jakubiec
Bilety: 80 zł (do nabycia w kasie OCK i www.kultura.pax.pl)

Warunki organizacji wydarzeń kulturalnych w obiektach zamkniętych ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
– widownia ograniczona do 75% miejsc
– do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione
– obowiązkowe zakrywanie ust i nosa dla uczestników na terenie obiektu

Inf. Jagoda Kaszuba
Galeria PIK & Centrum Informacji Kulturalnej

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA