AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Nowy wymiar zatrudnienia

Na Sygnale

15. września zostało podpisane porozumienie między Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi dotyczące zatrudnienia osadzonych w ramach programu „Praca dla więźniów”. Odzew podstawowych jednostek penitencjarnych jest błyskawiczny.

REKLAMA

Współpraca
24. września takowe porozumienie podpisali Dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mjr Waldemar Zaremba oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin Adam Całka. Dla osadzonych odbywających karę w ostrowskiej jednostce penitencjarnej nie jest to pierwsza sytuacja, w której będą pracować i resocjalizować się na łonie natury. W latach ubiegłych niejednokrotnie uczestniczyli przy porządkowaniu i sprzątaniu terenów zielonych w naszym regionie - tym razem zadania mogą być bardziej wymagające.

 

Nadleśnictwo Antonin
Nowym miejscem pracy osadzonych będzie teren Nadleśnictwa Antonin, które w obecnej strukturze administracyjnej istnieje od 1974r. W jego skład wchodzą trzy obręby, są to: Antonin, Moja Wola oraz Świeca. Obecnie jest to bardzo nowoczesny obiekt z wieloma ofertami edukacyjnym dla najmłodszych, ale również młodzież znajdzie tam coś interesującego. Po więcej szczegółów odsyłamy do oficjalnej witryny Nadleśnictwa Antonin.

 

Resocjalizacja i nie tylko
Nie od dziś wiadomo, że ciężka praca osadzonych spotyka się z pozytywnym odzewem wśród lokalnej społeczności. Po ostrowskim RZZO kolejnym takim miejscem dla osadzonych z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim mogą być tereny zielone pobliskich lasów. Współpraca pomiędzy Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi doskonale wpisuje się w hasło: „Dla lasu, dla ludzi”.


Inf. plut. Krzysztof Dutkiewicz

Oddziałowy Działu Ochrony AŚ

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA