AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP9

Nauka

Tabliczka mnożenia jest stałym elementem programu nauczania w szkole podstawowej – to najczęściej ćwiczony i sprawdzany fragment matematyki. Pozostaje jednak z nami na dłużej, ponieważ mnożymy codziennie – czy to podczas zakupów, porównując koszty kilku produktów różnych marek, czy chociażby w czasie gotowania, chcąc zwiększyć proporcjonalnie liczbę składników. Nic więc dziwnego, że tabliczka mnożenia doczekała się swojego święta.

REKLAMA

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II została przeprowadzona tygodniowa akcja konkursowa, podczas której wszyscy uczniowie klas III – VIII na wesoło utrwalali mnożenie i dzielenie w pamięci. Dzieci układały rymowanki, wykonywały kolorowe plakaty i dekoracje z elementami tabliczki mnożenia, którymi ozdobiono klasy i korytarze szkoły.

Uczniowie aktywnie przypominali sobie poszczególne działania na lekcjach matematyki oraz w czasie przerw, natomiast lekcje informatyki rozpoczynała wspólna zabawa wraz z testem tabliczki mnożenia na czas, umieszczonym na platformie QUIZIZZ. Test rozwiązywali uczniowie klas IV-VIII, starając się jak najszybciej odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Tym sposobem z każdej klasy wyłoniono jednego eksperta tabliczki mnożenia, który wziął udział w piątkowym finale konkursu. Certyfikaty potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia otrzymało po pięciu uczniów z danej klasy, którzy pomyślnie zdali test.

Finał obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się w piątek 1 października 2021 o godz. 12:40 w sali komputerowej, kiedy to mistrzowie ponowne zmierzyli się z tabliczką mnożenia na czas przy użyciu aplikacji Quizizz. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali pomyślnie egzamin z tabliczki i tym samym uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki mnożenia.

Inf. Agnieszka Resler /SP 9/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA