Nie nacieszyli się liderowaniem

Krótko cieszyli się z pozycji lidera piłkarze Centry Ostrów. W wyjazdowym meczu w Słupcy ostrowianie doznali zaskakującej porażki 0:2 z tamtejszym SKP.

Ostrowianie pojechali do Słupcy jako świeżo upieczony lider tabeli i byli zdecydowanym faworytem w starciu z broniącymi się przed strefą spadkową gospodarzami. Słupczanie przez całą pierwszą połowę toczyli z Centrą wyrównaną grę, choć gdyby ostrowianie mieli więcej szczęscia, to pierwsza połowa nie zakończyłaby się wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron Centra ruszyła do ofensywy, gospodarze zaś zepchnięci do obrony, szukali okazji na zdobycie bramki w kontratakach. I znów szczęście było po stronie miejscowych, gdyż właśnie po jednym z kontrataków, w 57. minucie objęli oni prowadzenie. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie - ostrowianie atakowali, słupczanie kontrowali. W 88. minucie w sytuacji sam na sam bramkarz Centry odbił piłkę, ale wobec dobitki rywala był już bezradny, a ponieważ dość ekspresyjnie reklamował u sędziego zagranie ręką zdobywcy gola, otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

SKP Słupca - Centra Ostrów 2:0 (0:0)

bramki: Kacper Kajdan (57'), Igor Kuźniewski (88')