Efektowne zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej

Koszykarze Arged BMSlam Stali pewnie pokonali w wyjazdowym meczu MKS Dąbrowę Górniczą 112:96.

Choć w tabeli EBL obie drużyny przed tym meczem dzielił tylko 1 punkt, to wydarzenia na parkiecie pokazały, że mistrzowie Polski są zespołem zdecydowanie lepszym. Co prawda w pierwszych minutach prowadzenie objęli gospodarze, ale ostrowianie szybko odrobili straty, a następnie systematycznie budowali przewagę, która pod koniec kwarty urosła do 13 punktów. Przez większość drugiej kwarty oba zespoły toczyły wyrównaną grę, a przewaga Stali oscylowała w granicach 10-13 punktów. W końcówce ostrowianie przeprowadzili ofensywę, która pozwoliła im powiększyć przewagę do punktów 20, a na przerwie mieliśmy wynik 45:62.

Początek trzeciej kwarty należał do gospodarzy, którym udało się nieco zmniejszyć straty, ale Stal nie pozwoliła im rozwinąć skrzydeł. Ostrowianie nie tylko powstrzymali impet rywali, ale raz jeszcze potrafili przejść do ofensywy i w ostatnich minutach osiągnęli rekordową 22-punktową przewagę przy wyniku 68:90. W tej sytuacji ostatnia kwarta była już formalnością i choć dąbrowianie wygrali ją pięcioma punktami, to ani przez chwilę losy meczu nie były zagrożone.

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BMSlam Stal 96:112 (26:39, 19:23, 23:28, 28:22)