AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrowianie manifestowali w obronie UE

Miasto

Kilkuset ostrowian zgromadziło się na ostrowskim Rynku, by podobnie jak w kilkudziesięciu miastach w Polsce zaprotestować przeciwko wyprowadzaniu Polski z Unii Europejskiej.

REKLAMA

Czwartkowa decyzja Trybunału Julii Przyłębskiej o „wyższości prawa polskiego nad europejskim”, będąca w praktyce wyprowadzeniem polskiego sądownictwa poza ramy Unii Europejskiej wywołała falę protestów w całej Polsce.

W niedzielę 10 października w 126 miastach odbyły się manifestacje w obronie wartości europejskich i miejsca Polski w Unii Europejskiej. Manifestacja taka odbyła się również z inicjatywy obywatelskiego ruchu „Ostrowskich Spacerowiczów” na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim.

W niedzielne popołudnie przed ostrowskim Ratuszem zgromadziło się ponad 200 osób z flagami Polski i Unii Europejskiej oraz transparentami „My zostajemy w UE”, „Unia to MY”, „Konstytucja”. Zgromadzonych powitał przedstawiciel Spacerowiczów Jerzy Wójcicki, przypominając jak wielki entuzjazm towarzyszył wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i jak bardzo zmienił się nasz kraj dzięki temu członkostwu.

- Nie przypuszczałem, że po tylu latach przyjdzie mi prowadzić protest w obronie polskiego członkostwa w UE – podsumował swoje wystąpienie J. Wójcicki.

Skandowano hasła „Tu jest Polska! Tu jest Unia”. Głos zabrali również ostrowscy parlamentarzyści – senator Ewa Matecka i poseł Jarosław Urbaniak oraz radny sejmiku Andrzej Pichet. Przedstawiciel Stowarzyszenia Polska 2050 Dariusz Piechowiak odczytał apel do posłów Prawa i Sprawiedliwości z Ziemi Ostrowskiej o powstrzymanie działań osłabiających pozycję Polski w Unii Europejskiej.

Spotkanie zakończono odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

Fot. Barbara  Źródlewska

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA