AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

"Poznaj moją wieś" w Radłowie

Gm. Raszków

W piątek 8 października 2021 w Radłowie zakończył się drugi etap wymiany młodzieżowej ze szkołą w Podhorodcach (Ukraina).

Galeria zdjęć


REKLAMA

W dniach 4-8 października dziesięcioro uczniów spotkało się z rówieśnikami z Ukrainy, by poznawać historię i teraźniejszość "małej ojczyzny" czyli Radłowa i okolicy. Głównymi elementami spotkania były aktywizujące zajęcia mające na celu lepsze poznanie najbliższej okolicy a przede wszystkim prezentacja jej walorów kulturowych i przyrodniczych. Młodzież uczestniczyła w wielu warsztatach integracyjnych i językowych, odwiedziła Raszków oraz ostrowskie "Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa", z pomocą Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" uczyła się polskich tańców i piosenek a także spotkała się z rówieśnikami w ich domach. Efektem spotkania będzie quest - nieoznakowana trasa turystyczna, prezentująca lokalne walory, prowadząca czytelnika od miejsca do miejsca i opisująca historię ludzi, ciekawe obiekty i wydarzenia z historii Radłowa. W sierpniu podobne spotkanie odbyło się na Ukrainie.

Projekt "Poznaj moją wieś. Polsko-ukraińskie spotkania młodzieży" otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Realizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II w Radłowie.

Inf. i fot. Karol Marszał

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA