Pokonali wicelidera

Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce pokonali w wyjazdowym meczu wicelidera III ligi Kotwicę Kołobrzeg 3:1 i umocnili się w czołówce tabeli.

Piłkarze beniaminka rozegrali w Kołobrzegu kapitalny mecz. W pierwszych minutach przewagę uzyskali gospodarze i wydawało się, że to oni będą nadawać ton grze, tymczasem w 27. minucie skalmierzyczanie rozegrali świetną akcję, którą celnym strzałem do bramki zwieńczył  Dawid Kuczyński. Ledwie kilka minut później efektownym strzałem popisał się Filip Szewczyk podwyższając wynik na 2:0. Bardzo dobrą pierwszą połowę piłkarze beniaminka zwieńczyli trzecią bramką – po strzale Szewczyka niefortunna interwencja jednego z obrońców Kotwicy sprawiła, że piłka wpadła do siatki i na przerwie Pogoń prowadziła 3:0.

W drugiej połowie gra się wyrównała, choć gospodarze konsekwentnie szukali okazji do zdobycia honorowej bramki. Sztuka ta udała im się na kwadrans przed końcem meczu, aczkolwiek nie miało to wpływu na ostateczne jego losy. Pogoń zainkasowała 3 punkty dzięki czemu zbliżyła się do Kotwicy na 2 punkty, umacniając się w czołówce tabeli.

Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3 (0:3)