Pierwsze zwycięstwo Piasta!

Piast Czekanów odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując na własnym boisku wyżej notowanego Orła Mroczeń 3:1.

W zapowiedzi sportowego weekendu pisaliśmy, że gdyby Piast Czekanów pokusił się o niespodziankę w starciu z zajmującym 6. miejsce Orłem, to w obliczu kolejnych spotkań z zespołami z dołu tabeli miałby wcale nie najgorszą pozycję wyjściową. Sztuka ta Piastowi się udała!

Początek niedzielnego meczu nie zapowiadał szczęśliwego końca. Goście już w 7. minucie przeprowadzili akcję po której objęli prowadzenie. Przez całą pierwszą połowę utrzymywał się wynik 0:1, ale tuż przed przerwą Sebastian Smolarek zdobył „gola do szatni”, a wynik 1:1 sprawił, że w lepszych humorach przerwę spędzili gospodarze.

Jak się okazało, zdobyta bramka nie tylko przełożyła się na dobre nastroje w szatni, ale przede wszystkim na grę Piasta w drugiej połowie. Czekanowianie po przerwie toczyli z wyżej notowanym przeciwnikiem wyrównany bój, a końcówkę meczu rozegrali wręcz koncertowo. W 72. minucie Adam Sobczyk zdobył bramkę na 2:1, a dziesięć minut później ten sam zawodnik przypieczętował pierwszą wygraną Piasta w tym sezonie, ustalając wynik meczu na 3:1.

Zdobyte 3 punkty podwoiły „stan posiadania” Piasta i pozwoliły mu przesunąć się o jedno miejsce w górę tabeli. Swój mecz wygrała co prawda sąsiadująca z Piastem Stal Pleszew, ale była to wygrana nad nisko klasyfikowanym PKS-em Racot. To sprawiło, że stawka w dole tabeli mocno się spłaszczyła, a ewentualne kolejne wygrane powinny pozwolić na szybszy marsz w górę. Z tydzień Piast zagra na wyjeździe z GKS-em Rychtal, do którego obecnie traci tylko 3 punkty i może to być mecz, który zmieni wiele.

Piast Czekanów  - Orzeł Mroczeń 3:1 (1:1)