Piąty mecz – piąte zwycięstwo

Piłka ręczna

Nie zwalniają tempa piłkarze ręczni Arged KPR Ostrovii. W meczu 5. kolejki biało-czerwoni pokonali na wyjeździe MKS Wieluń 31:21.

Mecz w Wieluniu od prowadzenia rozpoczęli gospodarze, ale ostrowianie odpowiadali bramką za bramkę, by po kilku minutach objąć dwubramkowe prowadzenie (3:5), którego nie oddali do końca meczu. Przyznać trzeba, że przez całą pierwszą połowę zespół z Wielunia toczył z Ostrovią w miarę  wyrównaną walkę i choć w pewnym momencie ostrowianie odskoczyli na 6:11, to miejscowym udało się zakończyć pierwszą połowę z 3-bramkową stratą (12:15) i nadzieją na odwrócenie losów meczu w drugiej połowie.

Ta jednak należała do Ostrovii. 4-bramkowa seria na otwarcie drugiej odsłony (12:19) i obroniony rzut karny w wykonaniu biało-czerwonych pozbawiły wielunian wiary w sukces w tym meczu. W środkowej fazie drugiej połowy ostrowianie przypuścili kolejny szturm powiększając przewagę do 12 bramek (18:30) i choć przewagi tej nie udało im się utrzymać, to i tak odnieśli efektowne zwycięstwo 31:21.

Z kompletem 15 punktów Arged KPR Ostrovia dzieli fotel lidera z AZS-AWF Biała Podlaska, a do starcia tych dwóch drużyn dojdzie dopiero w ostatniej kolejce, tymczasem oba zespoły toczą korespondencyjny bój.

WKS Wieluń – Arged KPR Ostrovia Ostrów 21:31 (12:15)

skład Ostrovii:  P. Foluszny, J. Zimny, J. Przybylski 2, M. Bałwas 4, K. Adamski 4, A. Klopsteg 3, M. Bestian, F. Wadowski 2, D. Krzywda 1, D. Pawelec 1, P. Marciniak 2, M. Wojciechowski 3, B. Smoliński 1, N. Przybylski 5, D. Balcerek 1, K. Gajek 2