AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Poznali "Ujście Warty"

Gm. Raszków

Mokradła były hasłem przewodnim trzeciego - ostatniego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. "Wiejski objazdowy uniwersytet przyrodniczy".

W czwartek 14 października 2021 r. grupa pięćdziesięciu osób pow. 50 roku życia z gmin Raszków, Ostrów Wielkopolski i Krotoszyn udała się do Parku Narodowego "Ujście Warty" w Chyżynie w woj. lubuskim, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ochrony przyrody. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Uczestnicy wyjazdu wysłuchali najpierw prelekcji pt. „Walory przyrodnicze Parku Narodowego „Ujście Warty”, mówiącej o idei powstania najmłodszego polskiego parku narodowego, jaką jest ochrona obszarów podmokłych, łąk i pastwisk, które stanowią jedną z najważniejszych w Polsce ostoi ptaków wodnych i błotnych. Wzięli też udział w wycieczce terenowej „Mokradła”, podczas której dowiedzieli się o roli terenów podmokłych w przyrodzie, gospodarce, kulturze i sztuce, co ważne jest m.in. z tego względu, że postępujące zmiany klimatu wywołują coraz częstsze w naszym kraju susze i zmianę ekosystemów.

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Wyjazd współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, w ramach Projektu grantowego pn. „Z natury lubimy się uczyć – rozwój aktywnych społeczności poprzez wydarzenia edukacyjne”, w ramach Zadania pn. „Wiejski objazdowy uniwersytet przyrodniczy” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Inf. Karol Marszał

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA