AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Harcerze chcą wyremontować salę kominkową

Miasto

„Stanica Harcerska - modernizacja sali kominkowej” to tytuł zadania nr 30 w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, na który ostrowscy harcerze zbierają głosy w bieżącej edycji OBO.

To drugi raz, kiedy harcerze proszą mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego o poparcie ich projektu w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim. Sześć lat temu w pierwszej edycji OBO ostrowski hufiec pozyskał w ten sposób środki na remont budynku głównego Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana”. Od tego czasu obiekt ten wypiękniał i cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży jako miejsce organizacji spotkań, ognisk, czy biwaków, ale także wśród dorosłych mieszkańców naszego miasta, a szczególnie seniorów, którzy chętnie spotykają się na „Zielonej Polanie”.

- Dzisiaj możemy powiedzieć o naszej stanicy, że faktycznie stała się obiektem „na miarę XXI wieku” – mówi harcmistrz Dariusz Potasznik, koordynator kampanii OBO. – Takim „brakującym ogniwem” pozostaje druga część budynku, w której mieści się właśnie sala kominkowa.

Cała społeczność Ostrowskiego Hufca – od zucha po seniorów czynnie zaangażowała się w kampanię OBO-30, bo właśnie pod numerem „30” wśród projektów ogólnomiejskich dużych znajduje się modernizacja Sali kominkowej. Na FB ostrowskiego hufca prowadzona jest kampania „30 powodów dla których warto zagłosować na stanicę”. (link: https://www.facebook.com/zhp.ostrowwlkp )

 

Jak podkreślają harcerze – remont sali kominkowej jest koniecznością. Budynek ten ma już ponad 40 lat i poza bieżącymi naprawami nie przechodził gruntownego remontu, a upływający czas odcisnął na nim swoje piętno – dach grozi przeciekaniem, a okna z lat 70-tych są już mocno wysłużone. Sala kominkowa potrzebuje również dostosowania do bieżących wymogów bezpieczeństwa i ewakuacji.

Choć stanica jest obiektem sezonowym, to w przeciwieństwie do innych tego typu obiektów tętni życiem od wczesnej wiosny do późnej jesieni, co zawdzięcza swojemu położeniu – w obrębie miasta, jak również obsłudze obiektu, instruktorom zaangażowanym w jego utrzymanie, obecnym tam praktycznie przez cały rok.

Stanica Harcerska „Zielona Polana” została wybudowana z okazji Międzynarodowego Roku Dziecka – w 1979 roku. W uroczystym otwarciu uczestniczył ówczesny Naczelnik ZHP hm. Jerzy Wojciechowski. Od tego czasu jest miejscem organizacji harcerskich obozów, biwaków i półkolonii, a także „zielonych szkół” i różnego rodzaju wydarzeń i spotkań.

Swój głos na projekt nr 30 „Stanica Harcerska - modernizacja sali kominkowej”  (zadanie ogólnomiejskie duże) można oddać elektronicznie pod linkiem:

https://ostrow.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/017a5730-2017-44ce-b44f-2ce84685718b

lub poprzez wypełnienie tradycyjnej karty papierowej (w załączniku) i wrzucenie jej do urny w wyznaczonych miejscach na terenie miasta:

- Urząd Miejski – od poniedziałku do piątku w godz. 8-16

- Ostrowskie Centrum Kultury – od poniedziałku do piątku w godz. 8-21, w soboty 8-14

- Biuro Obsługi Klienta WODKAN S.A. (ul. Asnyka 8) - od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Karty dostępne są w punktach głosowania, jak również w siedzibie Komendy Hufca ZHP na ul. Staszica 1 – od poniedziałku do piątku w godzinach 16-18.

ZałącznikiREKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA