AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Niezwykły mural w Siódemce

Nauka

Szkołę Podstawową nr 7 przyozdobił przestronny mural autorstwa absolwentki szkoły..

Szkoła Podstawowa nr 7 imienia generała Józefa Bema podnosi nieustannie jakość swojej pracy, ale także stara się stworzyć  uczniom miłe i przyjazne otoczenie. Niekonwencjonalne przekazy działające na zmysły uczniów  w ich  otoczeniu przestrzeni, łączą się z wiedzą oraz wartościami przekazywanymi w murach szkoły. Powodują, że uczniowie rozwijają swoje horyzonty myślowe, uczą się interpretować obrazy i rozwijają swoje poczucie estetyki, które wpływa na pobudzanie
i kształtowanie procesów spostrzegania i obserwacji, a co za tym idzie: mowy, myślenia
i poszerzania wiedzy o życiu. 

W tym celu   w ostatnim czasie z inicjatywy Dyrektor Szkoły Pani Urszuli Twardowskiej na terenie Siódemki powstał Mural, który jest niewątpliwie nowoczesną i ciekawą formą sztuki. Oprócz tego, że jest wspaniałym dopełnieniem atrakcyjnego zagospodarowania terenu szkoły, niesie w swej treści ważne przesłanie, które pozostanie z nami na długo i będzie przemawiało do następnych pokoleń, zarówno uczniów jak i mieszkańców Osiedla nr 9 Nowe Parcele. Dużej wielkości mural- malunek rzucający się w oczy, tak barwny, ekspresyjny, fascynujący i zarazem inspirujący, przedstawia sylwetkę ucznia.

Uczeń kocha swoje miasto, jest Polakiem i Europejczykiem, chętnie bierze udział w wymianach międzynarodowych, kocha przyrodę, dba o Ziemię i jej mieszkańców, zdrowo się odżywia. Jest aktywny fizycznie, odważny, lubi podróżować, lubi się uczyć, komunikuje się w językach obcych, ma przyjaciół, ma mądrych nauczycieli i jest szczęśliwy. Powstały mural to dzieło podyktowane chęcią uświadomienia odbiorcom tej formy artystycznej, uniwersalnych wartości przekazywanych społeczności szkolnej w ramach realizacji różnego rodzaju projektów edukacyjnych zarówno  ogólnopolskich jak i  międzynarodowych takich jak: tolerancja, otwartość na świat, bezpieczeństwo, współpraca, empatia, mądrość i wiedza. Wartości te przyświecają uczniom i nauczycielom Siódemki w realizacji działań edukacyjnych i społecznych. Dlatego też obraz tak zaprojektowany niesie przesłanie, ma znaczenie symboliczne i w bardzo dużym stopniu podnosi estetykę otoczenia szkolnego.

Poprzez ten wieloetapowy projekt wykreowany został niepowtarzalny klimat dostosowany do charakteru miejsca, w którym znajduje się Szkoła Podstawowa nr 7. Dzieło absolwentki SP 7, a obecnie studentki III roku Architektury na Politechnice Wrocławskiej Joanny Wojtasik, to praca wykonana na rzecz społeczności szkolnej, która utożsamia to co ładne i kolorowe, z tym co dobre. Poprzez takie działania szkoła zyskuje sympatię społeczności lokalnej i przyczynia się do silniejszego utożsamiania jej z przestrzenią, w której żyją.

Inicjatywa zrealizowana została ze środków finansowych pozyskiwanych przez szkołę  z funduszy Unii Europejskiej, w ramach projektów   Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Erasmus Plus.

Inf. SP 7

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA