AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrowski Park Wodny coraz bliżej

Miasto

Za budowę Ostrowskiego Parku Wodnego odpowiadać będzie spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe. Pełnowymiarowy basen sportowy, profesjonalna strefa saun i SPA, rozbudowana strefa relaksu, mały basen do nauki pływania dla dzieci i wiele innych - przed nami największa inwestycja Ostrowa Wielkopolskiego. Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony jeszcze w 2021 roku.

- Dziękuję tym radnym, którzy przyjęli naszą rekomendację i powierzyli nowe zadania naszej miejskiej spółce. Jestem przekonana, że razem ze spółką OIS damy ostrowianom Park Wodny o jakim marzą od lat i na jaki zasługują. Decyzja, która zapadła na październikowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego to kolejny krok w stronę realizacji tej oczekiwanej inwestycji. Gotowa jest już dokumentacja projektowa. Jednak dopiero przekazanie tego zadania spółce OIS pozwoli nam działać, a przetarg na tę inwestycję będzie mógł zostać ogłoszony jeszcze w tym roku - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowski Park Wodny będzie składał się z pełnowymiarowego basenu sportowego, rozbudowanej strefy relaksu, małego basenu do nauki pływania dla dzieci, profesjonalnej strefy saun i strefy SPA. Powstanie on w bezpośrednim sąsiedztwie odkrytego basenu miejskiego „Olimpijska”, a co ważne, będzie z nim w sposób wyraźny zintegrowany.

Ostrowski Park Wodny to jedno z zadań wspieranych przez Europejski Bank Inwestycyjny w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta Ostrowa Wielkopolskiego do 2023 roku. To będzie największa inwestycja Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego i największa inwestycja naszego miasta, tak oczekiwana przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Jej szacunkowa wartość to ponad 70 mln złotych, a dokładną kwotę będziemy mogli poznać po rozstrzygnięciu przetargu.

- Konsekwentnie, z pełnym przekonaniem i determinacją realizujemy Wielki Program Rozwoju Miasta do 2023 roku. Nic i nikt nas nie zatrzyma. Złożyliśmy deklarację wobec naszych mieszkańców, iż rozwój miasta będzie naszym priorytetem i słowa dotrzymujemy. Zaproponowaliśmy radnym powierzenie spółce Ostrowskie Inwestycje Sportowe realizację największego zadania inwestycyjnego w historii miasta jakim stanie się budowa Parku Wodnego. Wszystkim radnym "nastawionym" na rozwój i nie lękającym się odważnych i nowoczesnych rozwiązań dziękuję i serdecznie gratuluję - podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA