AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Optymiści” z nadzieją patrzą w przyszłość

Miasto

Tegoroczne zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora "Optymiści" w Ostrowie Wielkopolskim przejdzie do historii. Do Centrum Aktywności Lokalnej przy Urzędzie Miejskim, gdzie zebrali się członkowie klubu na podsumowanie kolejnego roku działalności przybyło 92 członków, co w okresie zaostrzeń sanitarnych związanych z pandemią było dla organizatorów ogromną niespodzianką. Stanowiło jednak potwierdzenie, jak bardzo seniorom potrzebny jest żywy kontakt z drugim człowiekiem oraz życzliwa atmosfera i zwykłe ludzkie wsparcie, tak ważne dla optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Galeria zdjęć


Witając obecnych na zebraniu sprawozdawczym członków, łącznie z Karoliną Krawczyk, Kierownikiem Biura ds. organizacji pozarządowych i polityki senioralnej Urzędu Miejskiego, Małgorzata Konowalska, prezes klubu złożyła wszystkim seniorkom i seniorom ze środowiska Optymistów życzenia zdrowia, pogody ducha i codziennej aktywności z okazji Dnia Seniora i Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

- Pokazaliśmy już niejeden raz - podkreśliła z dumą - jak potrafimy pokonywać stojące przed nami trudności i dbać o codzienną aktywność fizyczną i umysłową. Życzmy więc sobie optymizmu, nieustającej energii, wzajemnego wsparcia oraz wielu powodów do radości i uśmiechu, a jednocześnie wytrwałości w realizacji naszych planów i zamierzeń życiowych.

Te słowa wywołały wśród obecnych na spotkaniu w sali sesyjnej Centrum Aktywności Lokalnej entuzjazm i nadzieję, że wszystkie zaplanowane formy rekreacji i wypoczynku, służące poprawie jakości ich życia uda się w pełni zrealizować.

Prowadząca zebranie sprawozdawcze Małgorzata Konowalska przekazała, przyjętą z sympatią i aprobatą, informację o działalności klubu w okresie pandemii oraz o planach i zamierzeniach na kolejny rok. Omówiła projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego: zadanie edukacyjne pn.  Optymiści górą - warsztaty dziennikarskie, których uwieńczeniem będzie wydanie książki oraz zadanie małe pn. Odkrywamy stare motocykle - wielki piknik motoryzacyjny. Zaapelowała o poparcie tych projektów w głosowaniu. Podziękowała wszystkim, którzy brali aktywny udział w obchodach Ostrowskich Dni Seniora.

Karolina Krawczyk pogratulowała Optymistom sukcesów w realizacji ambitnych zadań i podziękowała im za aktywne włączanie się w nurt życia społecznego w mieście. Życzyła, aby zdrowie dopisywało, a kolejne dni były dla nich czasem radości i okazją do wielu interesujących spotkań.

W tym dniu seniorki i seniorzy z klubu Optymistów przynieśli na zebranie zimową garderobę, a były to czapki, szaliki, rękawiczki, swetry i kurtki, które Zarząd po zebraniu przekazał ludziom bezdomnym do świetlicy „Bożego Podwórka” przy ul. Gimnazjalnej.

W nawiązaniu do obchodzonego kilka dni wcześniej „Dnia owoców i warzyw” wszyscy przybyli na zebranie otrzymali czekoladę, słodkie ciasteczko z kawą oraz owoce lub warzywa.

To było wyjątkowo sympatyczne i pouczające popołudnie.

Optymiści wrócili do domów z prezentami od dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 z okazji „Światowego Dnia Serca”, które same przygotowały na tę okazję.

 

Inf. Kazimierz Nawrocki

Fot. Małgorzata Konowalska

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA