AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w piątek w Ostrowie Wielkopolskim!

Miasto

W piątek 5 listopada od godziny 12:00 młodzi ludzie (i nie tylko) będą protestować na ostrowskim Rynku przeciwko bezczynności polityczek i polityków w kwestii zmian klimatu.

Informacja orgnizatora:

W niedzielę, w Glasgow, rozpoczęła się konferencja ONZ - COP26. My, dzieciaki, których nie słuchacie, stoimy tu OD PONAD 2 LAT, mówimy o działaniu, o wspólnocie i sprawiedliwości społecznej, a osobom decyzyjnym nadal brakuje wyobraźni, solidarności i rozsądku, żeby zająć się wreszcie działaniem na poważnie. Było: “dość słów, teraz czyny!”, było: “sprawiedliwa transformacja teraz!”. Czy więc obecne na COPie osoby decyzyjne mogą wreszcie okazać podstawową troskę o ludzi, których mają w obowiązku reprezentować? Czy mogą ich wreszcie wysłuchać?

Głos nauki jest jednoznaczny, wnioski z raportów IPCC nie pozostawiają złudzeń, czego jeszcze brakuje osobom u władzy, żeby wykazać się podstawową troską o osoby, które powinny reprezentować?

ILE JESZCZE COPÓW PRZED NAMI?

Jak katastrofalna musi być sytuacja, by wreszcie zauważono, że trzeba powstrzymać kryzys?

Konieczne są ambitne działania ponad podziałami, tu i teraz! Inaczej będzie za późno - dla wszystkich. Zdeterminowani, bo rozumiemy czym jest kryzys klimatyczny i jak mało czasu mamy na wprowadzenie zmian. Wsłuchani w głos nauki i potrzeby naszych społeczności, świadomi, że nikt nie jest bezpieczny, póki wszyscy nie jesteśmy bezpieczni. Młode, głośne, walczące o przyszłość i bezpieczeństwo nie przestaniemy działać, dopóki osoby decyzyjne nie zaczną. Nie powinno nas tu być! Jednak nie będziemy bierni, nie przestaniemy głośno mówić o zagrożeniach, dopóki nie zaczniecie nas słuchać.

Dlatego aktywiści z całej Polski w ten piątek wyjdą na ulice, walcząc o swoją przyszłość, a razem z nimi młodzież z Ostrowa, która ma dość pustych obietnic!

Strajkować będziemy pod ostrowskim Ratuszem na Rynku.

Osoby aktywistyczne, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Ostrowie Wielkopolskim

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1036524760501636

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA