Grały ligi okręgowe

Sześć zwycięstw, pięć remisów i aż siedem porażek - to bilans minionego weekendu zespołów powiatu ostrowskiego występujących w ligach okręgowych. Rundę jesienną zakończyła B-klasa, gdzie bardzo dobrze radzą sobie rezerwy Pogoni Nowe Skalmierzyce oraz OKS Ostrów.

Klasa Okręgowa /0-0-3/

Odolanovia Odolanów przegrała aż 1:5 w wyjazdowym meczu z GKS-em Grębanin. Zespół z Odolanowa dość nieoczekiwanie w 20. minucie objął prowadzenie po golu Mateusza Prokopa, gospodarze jednak odpowiedzieli dwoma bramkami zdobytymi w trzy minuty, a przed przerwą prowadzili już 4:1 pozbawiając złudzeń odolanowian co do możliwości sprawienia niespodzianki.

Raszkowiance Raszków nie udało się pójść za ciosem po ubiegłotygodniowym zwycięstwie i w domowym meczu z RKS-em Radliczyce raszkowianie przegrali 0:1.

Kolejną porażkę odnotowało również Ogniwo Łąkociny przegrywając u siebie z KS Opatówek 1:2. Wszystkie gole padły w drugiej części meczu, gospodarze przerywali już 0:2 i choć po bramce Mateusza Sobczaka mieli jeszcze 8 minut na doprowadzenie do remisu, to jednak sztuka ta im się nie udała.

Ogniwo z bilansem 5-1-5 zajmuje 8 miejsce w tabel. Tuż nad strefą spadkową utrzymuje się Raszkowianka (13), na miejscu ostatnim (15) pozostaje Odolanovia.

A-klasa /2-3-3/

Grupa 8

KUKS Zębców odebrał srogą lekcję od Awdańca Pakosław przegrywając na własnym boisku 0:3, choć do 79 minuty kibice w Ostrowie mogli mieć nadzieję na korzystny wynik gdyż goście prowadzili tylko 1:0.

Błękitni Chruszczyny w końcu przełamali pasmo porażek, odnosząc pierwszy w tym sezonie remis – 2:2 z LZS-em Kuczków. Gospodarze mogli pokusić się o zwycięstwo, gdyż do 81 minuty prowadzili 2:1, niestety wówczas goście zdobyli wyrównującą bramkę ratując 1 punkt.

Zwycięstwo 2:1 „dowieźli” do końca meczu Czarni Wierzbno pokonując na wyjeździe Grom Golinę po golach Michała Szczurawskiego i Kamila Nowaka.

W tabeli grupy 8 mamy 5-zespołową czołówkę, którą zamykają Czarni z dorobkiem 20 punktów. KUKS z 16 punktami zajmuje miejsce 6, a Błękitni powiększyli swoją przewagę nad grupą spadkową o 2 punkty.

Grupa 9

Iskra-Prosna Sieroszewice zdobyła 1 punkt remisując na własnym boisku z Sokołem Bralin 1:1.

Orzeł Wysocko Wielkie punktów nie zdobył przegrywając u siebie 1:2 z LKS-em Jankowy.

Remisem 2:2 zakończył się mecz w Tarchałach Wielkich miedzy Tarchalanką a LZS-em Czajków.

W powiatowych derbach w Czarnymlesie LKS przegrał 0:1 z liderem tabeli Baryczą Janków Przygodzki.

Barycz niezmiennie przewodzi w tabeli z dużą przewagą nad wiceliderem (6 punktów). Pozostałe nasze zespoły plasują się w dolnej części tabeli, choć najniżej sklasyfikowana Iskra ma już 2 punkt przewagi nad miejscem ostatnim.

B-klasa /4-2-1/

Grupa 9

W meczu na szczycie OKS Ostrów zremisował na wyjeździe 3:3 z Sulmirczykiem Sulmierzyce. Tym samym Sulmirczyk zakończył rundę jesienną z dorobkiem 28 punktów. OKS ma trzy punkty mniej, ale ostrowianie mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze.

Błysk Daniszyn również zremisował, 1:1 z rezerwami Wisły Borek Wielkopolski. Natomiast efektownie rundę jesienną zakończył Huragan Szczury pokonując przed własną publicznością rezerwy Białego Orła Koźmin 5:1.

Huragan spędzi zimę na miejscu 4, natomiast 6 w tabeli Błysk ma również do rozegrania zaległy mecz, aczkolwiek nawet jeśli zdobędzie w nim trzy punkty, to miejsca w tabeli przed zimą nie poprawi.

Grupa 11

Bonikowia Boników na zakończenie sezonu pewnie pokonała rezerwy Pelikana Grabów wygrywając 3:0. Jeszcze wyżej, bo 4:0 Pogoń II Nowe Skalmierzyce pokonała na wyjeździe Koronę Chełmce. Najefektowniej jednak zaprezentował się Dąb Dębnica wygrywając w Rojowie z zamykającym tabelę Ajaxem aż 8:1. I tylko Wtórkowianka Wtórek znalazła się na drugim biegunie przerywając u siebie z Wielkopolaninem Siemianice 0:6.

Pogoń rundę jesienną zakończyła z kompletem 33 punktów. Bonikowia ma ich 22, podobnie jak Dąb, który jednak ma do rozegrania zaległy mecz. Te dwa zespoły podzielą się miejscami 3-4. Zaległy mecz ma również zajmująca przedostatnie 11. miejsce Wtórkowianka.