AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

Gm. Ostrów Wlkp

W dniu 16 października jest obchodzony Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca, który ma na celu uświadomienie jak ważna jest pierwsza pomoc. W związku z tym Ochotnicza Straż Pożarna we Wtórku (gm. Ostrów Wielkopolski) zorganizowała otwarte warsztaty z pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć


Podczas warsztatów strażacy ratownicy OSP Wtórek stworzyli stanowiska do nauki pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, zakrztuszenia oraz urazów. W warsztatach uczestniczyli strażacy ochotnicy z terenu gm. Ostrów Wielkopolski, Koło Gospodyń Wiejskich we Wtórku, dzieci oraz mieszkańcy Wtórku.

Podczas warsztatów zorganizowany został QCPR Challenge, czyli konkurs w jakości uciskania klatki piersiowej przez strażaków ochotników. W konkursie brało udział 17 strażaków. Sponsorem nagród był ZOSP RP, Brandbull Polska oraz GOK Wysocko Wielkie.

Wyniki:

I. Karol Kolenda - OSP Sadowie,

II. Rafał Brudło - OSP Topola Mała,

III. Łukasz Spurtacz - OSP Lamki.

Gościem specjalnym był prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Waldemar Pawlak. Prezes Pawlak w swoim wystąpieniu przypomniał jak ważna jest rola ochotniczych straży pożarnych w ratowaniu życia. Druh Prezes również zainaugurował projekt wdrożenia funkcji First Responder (Pierwszy Ratownik), który polega na powiadomieniu za pomocą systemów teleinformacyjnych strażaków najbliżej znajdujących się miejsca zdarzenia w celu udzielenia pierwszej pomocy.

 

Inf. Marcin Fleischer

Fot. Dorota Pardecka, Rafał Kaczmarew

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA